Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencséről és annak...

Love :) kérdése:

A kontaktlencséről és annak viseléséről kérdeznék!?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul látok. Anyu mindenképp a budapesti Vén Péter-féle szemtornát ( [link] akarja velem megtaníttatni és gyakorolni. Egy ideig csináltam is (és tényleg hatott!), de aztán meguntam; most már nem igazán érdekel, bármennyire is unszol anya, plusz nekem nincs annyi szorgalmam. Az iskolában szóltunk a tanároknak erről, hogy legyenek figyelmesek, apuval (aki szintén rosszul látó, lézeres szemműtétje is volt) is elhitettük, hogy ez segít (ami igaz). Nem akarom, hogy mindenki megtudja, feladtam, ezért szóba se jöhet a szemüveg, pedig egyik-másik nagyon jól néz ki. Viszont több egyes dolgozatom is lett, mert nem láttam a táblát. Megkérdeztem anyut, hogy hordhatnék-e (titokban) kontaktlencsét, mire azt mondta, így, 13 évesen inkább még ne. Teljesen bele van szerelmesedve ebbe a szemtornába, de nekem emiatt romlottak a jegyeim (jó, azért, mert nem csinálom, de nincs kedvem, nem akarom!). Mit tegyek? Igaza van kontaktlencse-ügyben? Miért nem hordhatok 13 évesen még azt?

2013. júl. 28. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Hányas dioptria kéne és miylen?
2013. júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert a régi szemüvegem megvételekor még kicsi voltam, azt anya intézte, azóta meg romlott a szemem, csak nem tudom, mennyit.

De úgy nem lehet ezt megmondani, hogy nem tudod ezen információkat? Vagy ezek fontosak?

2013. júl. 28. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, mert nem lehet akármilyen szemproblémára lencsét hordani.

Ha sima mínusz dioptriád van, akkor tuti hogy lehet, kivéve ha tojásdad a szemed felszíne.

Azért ez fura, hogy kiskorod óta nem nézték! Azt rendszeresen nézetni kell, 3-4 évente legalább, de az a maximum, gyereknél meg évente, félévente akár!

Mindenképp kell lásson orvos vagy optomerista!

Hol laksz, Budapesten?

2013. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem Budapesten lakok.

Úgy értem, nézték a szemem azóta, mert az iskolában évente van ilyen vizsgálat, amikor mindig megnézik, de nem tudom, hányas dioptria.

Na, szóval akkor miért nem hordhatok 13 évesen kontaktlencsét, ha nagyon rossz a szemem?

2013. júl. 29. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy optikát, ahol foglalkoznak kontaktlencsével ott biztosra megtudják mondani.Nekem pár hónapja van kontaklencsém (és nagyon erős minuszos dioptriám) de úgy veszem észre, hogy amióta kontaklencsét hordok nem romlott a szemem.Ezt már másoktól is hallottam és ez egy nagyon jó pozitívuma a kontaktlencsének:)A kezelése kicsit nehezebb és drágább ulatság, viszont sokkal jobban szeretem, mint a szemüvegemet.Pl.sport,úszás..
2013. júl. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Te is írtad, hogy azért nem hordhatsz, mert anyukád nem engedi. Más oka nincsen.

Úgy látszik, teljesen eltökélte, hogy így megjavul a szemed.

Mi lenne, ha úgy egyeznétek meg, hogy nem olyan erős dioptriát veszel, mint amilyen kéne, hanem gyengébbet, és akkor a tornával is tud javulni.

De azt miért nem beszélitek meg a tanárokkal, hogy nem látod a táblát és azért nem jó a dolgozatod?

Pláne ha van a suliban szemvizsgálat, akkor tudniuk kell, hogy nem jól látsz...

Nem tudnád Magad az első sorba kérni?

2013. júl. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5-ös, #6-os, eddig Ti mondtátok a leghasznosabb infókat és javaslatokat...:)) Köszi!

#6-os, már az első sorban ülök... mondtam, NAGYON rossz a szemem, plusz a tábla is messze van az első padtól.:((

Mindegy, mindenkinek köszi!:) Megpróbálok beszélni anyuval.

De akkor végül is egészségügyi oka nincs annak, hogy nem viselhetem? Mert anya azzal érvelt, hogy vhol olvasta, hogy az én koromban nem egészséges.

2013. júl. 30. 10:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs kifejezetten korhatára a kontaktlencsének :) csak tudnod kell felelősségteljesen használni, minden nap cserélni a folyadékot stb. :)
2013. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!