Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az, hogy ha akarom,...

Miért van az, hogy ha akarom, homályosan látok, ha nem, akkor rendesen, nagyon élesen?

Figyelt kérdés
Tudom, elsőre borzalmasan bénán hangzik, de igaz, úgy homályosítom a szemem, ahogy akarom. Nem megszüntetni akarom, mert igazából remekül elszórakozom vele, de rá szeretnék jönni, hogy mégis mi ez. Ha valaki találkozott már ezzel vagy ugyanilyen "képessége" van, segítsen!

2013. aug. 3. 11:03
 1/6 Lecsoka98 válasza:
Igazából én sem tudom, hogy mi ez de én is megtudom csinálni.
2013. aug. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennek jelenségnek az oka, a szem fókuszpontjának beállításában rejlik. Ha mondjuk távolba tekint, és elhomályosítja a látását, akkor a szem fókuszpontja nem a végtelenben van, hanem közelebb. Ilyenkor a szem is kissé bekancsalít, minél homályosabb, annál jobban látszik a kancsalítás! Ha közelre nézünk, mondjuk a monitort, és akkor is ezt idézzük elő, úgy szinte a képernyő mögé nézünk, azaz a szemfókusza nem a közeli monitorra irányított, hanem mögé.
2013. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól működik a szemed. Örülj neki.
2013. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És azt nem lehet tudni, hogy én ezt miért tudom megcsinálni, mások meg miért nem? ^^"
2013. aug. 7. 23:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is meg tudom csinálni :DD

Csináld úgy 2 percig váltakozva, és elzsibbad a szemed és mintha még egy kicsit viszketne is xd

Amúgy erre kb akárki képes...ez akkor van, mikor a szemeiddel pont párhuzamosan nézel, de tényleg remek szórakozás :D

2013. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is tudom... nem különleges.
2013. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!