Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szolárium okozhat szemproblé...

A szolárium okozhat szemproblémákat? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Tavaly télen voltam életemben először szoláriumba, 8 percre. Nem volt semmi gond.


Tegnap elmentem 8 percre (ugyanoda).

Jól leégtem, az arcomat és a szemem környékét is beleértve. Néhányszor néztem rá a számlálóra,hogy hány percem van még.

Most a szemem kicsit száraz, meg az erős fényeket nem nagyon bírja.


Nagyon félek, hogy károsodott a szemem... :(

Esetleg volt már valaki hasonló helyzetben?

Menjek el orvoshoz vagy elmúlik?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 9. 05:27
 1/2 anonim ***** válasza:

figyelj, nem hiszem el h ilyen létezik!


1, ilyen időben mi a frászért akarsz te soláriuumba menni?


2, igen, abszolút okozhat a szaruhártyán is kapásból nagy károkat, még akkor is, ha frissek a csövek, ha meg már rég cserélték őket, bizony jobban égetnek, mint barnítanak.


3, a 2-es pontban leírtak miatt tök mindegy h múltkor nem volt semmi baj, most pedig lett, mert ez csakis attól függ, éppen milyen állapotban vannak a csövek, ennyi


4, ha rám hallgatsz, elfelejted a solariuumot, és természetes módon barnulsz, DE! a legfrissebben cserélt csövekkel is TILOS kinyitni a szemedet!!!!!!! természetesen nagyon káros sugarakat bocsát ki magából, és naná mi mást, mint az ember legfotoszenzitivebb pontját, a szemét fogja legelőször cseszegetni!


5, konzekvencia: Igen, igen, károsodhatott, de ezt innen a távolból senki nem fogja megmondani neked, viszont FELEJTSD EL, ne menj többet, és ha ez az állapot fennáll több napig is, javasolt egy szemészeti vizsgálat! nézd, tök simán összeégeti 5 perc alatt is (még a retinádat is), és akár végleges károsodást okoz. Gondolom, ilyet nem akarsz magadnak ... aztán a bőr egy második kérdés már ehhez képest.

2013. aug. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyből 8 percre? Hát gratu...
2013. aug. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!