Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan tegyem fel a kontaktlen...

Hogyan tegyem fel a kontaktlencsét? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom feltenni. Mindig belepislogok. Mikor megkaptam akkor megtanították és normálisan be is tudtam tenni és első alkalommal itthon is, de pár napja nem tudom és zavar. Kivenni ki tudom az nem okoz gondot, de a berakás az nagyon.

Mikor közelítek a szememhez a lencsével egyből pislogok. Próbáltam úgy is hogy lencse nélkül "teszem fel"...úgy ment, de nem tudom felrakni. Valami tanácsot kérlek adjatok!



2013. aug. 10. 12:02
 1/6 anonim válasza:
Én mindig azt csináltam, hogy a bal hüvelyk és mutatóujjammal kifeszítettem a szemem izomból, és akkor nem tudsz belepislogni. Én már tükör nélkül is berakom ;)Csak ügyesen :)
2013. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól nyisd ki a szemedet és jól fogd meg alul, felül. Kezedet előtte jól töröld meg, hogy ne csússzon. Teljesen az ujjad hegyére tedd a lencsét, úgy megy fel a legkönnyebben.
2013. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mikor megkaptam a lencsét, egy pár napig úgy csináltam, hogy a szemem fehér részére raktam rá a lencsét, aztán becsuktam a szememet, és a lencse a helyére került. Aztán rendesen is meg tudtam csinálni, most meg kb. fél percet vesz el naponta az életemből a dolog. Menni fog neked is ;)
2013. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyakorolj és gyakorolj. Nekem először 1 óráig tartott, később fél órás művelet volt de kitartó voltam és 1-2 hét után rutin feladat volt.

Amúgy én is próbáltam hogy izomból kifeszítem de az nálam nem ment.

2013. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a jobb szemedbe teszed először, akkor a bal kézzel a felső szemhéjadat szorítsd a szemöldökcsonthoz, így ha pislogni próbálnál, akkor nem fogsz tudni. A jobb kéz mutatóujjával húzd le az alsó szemhéjat, és a középsőn ,a min a lencse van finoman érintsd a szemedhez. Ne nyomd oda a lencsét, egyrészt úgy nem fog odatapadni, másrészt a szemed reflexszerűen becsukod. Szerintem először lencse nélkül próbáld meg ezt a pozíciót. Ha nem esik kézre, és nem kényelmes, akkor neked más felhelyezési módot kell keresni. Ha már nagyon szúr és piros a szemed, akkor pár óráig, vagy egy napig is pihenni kell hagyni a szemet.
2013. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! :)
2013. aug. 16. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!