Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak puszta kíváncsiságból,...

Csak puszta kíváncsiságból, mi lesz, ha a havi kontaktlencsét tovább hordom egy hónapnál?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
1 hónapnál ha akarnád, se tudnád túlhordani, mivel szúrna, mint a fene :D Amúgy meg szép gyulladások.
2013. júl. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nosco ***** válasza:
100%
Semmi. Nekem 1 hónapos lencse 3 hónapig volt használva. Normális folyadékkal illetve csak 8 órát volt bent a szememben a lencse és nem volt bajom.
2013. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Függ a könnyed összetételétől, és hogy hogy ápolod.

Alapvetően pár nap túlhordás senkinek sem gond, ezek gyógyászati segédeszközök, szigorú minőségi szabályok vonatkoznak rá, és a perek elkerülése végett kb a biztonságos hordási idő felénél húzzák meg a határt, stb.

Nálam pl semmi gond nincs, nem sok fehérje rakódik rá a szememből, azt is megfelelően le tudom tisztítani, és a kivétel-berakás-tisztítás során sem sértem meg a felületét (ez sok embernél gond). Így többszöri kontroll után a doki bólintott rá, h hordhatom jóval tovább. De azért nem ez az átlagos, és semmiképp nem biztatnálak túlhordásra, főleg nem kontroll nélkül. Vizsgálatra pedig orvoshoz menj, ne optikába, mert ott érdekeltek, hogy minél többször vegyél lencsét, abból van bevétel ugye. :D

2013. júl. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amíg Air Optix kontaktlencsém volt nem tudtam tovább hordani, mert szúrt, gyakran bevérzett a szemem. Amikor váltottam, gond nélkül hordtam 3 hónapig is, és már csak illemből dobtam ki a lencsét.
2013. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! :D
2013. aug. 2. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!