Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse vásárlásnál...

Kontaktlencse vásárlásnál görbület (BC) mennyire fontos?

Figyelt kérdés

Eddig optometristánál vásároltam kontaktlencsét, ott 8,8-as görbületi sugaras kontaktlencsét szoktam vásásrolni.

Az interneten található kontaktlencséknél általában 8,6-os a BC.

Vásároljak-e az internetről kontaktlencsét, vagy maradjak a mostaninál?

Befolyásolhatja ez a 0,2-es változás a kontaktlencse viselését?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2013. aug. 13. 13:38
 1/3 anonim válasza:
Ezt szerintem szakembertől kérdezd meg.
2013. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

CSAK olyan kontaktlencsét viselj, amit illesztettek a szemedre. Akkor se rendelj csak úgy random egyet, ha ugyanaz a görbület, átmérő, hasonló a víztartalom és a légáteresztő képessége, mert az alapanyagra még lehetsz allergiás, és ezt nem biztos, hogy tolerálja a szemed.

Ha meg még az alapadatok sem egyeznek, tuti nem lesz jó. A görbület pedig a lehető legfontosabb adat, szoríthatja a szemed, kieshet, elcsúszhat, stb.

Nincs azzal baj, ha a netről akarod olcsóbban megrendelni, de akkor is csak ugyanolyan típust és méretet válassz, amit eddig hordtál.

2013. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. aug. 13. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!