Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsénél mennyire...

Kontaktlencsénél mennyire fontos a görbület (BC)?

Figyelt kérdés
Most kaptam kontaktlencsét és felírták az adataimat. A görbületnél 8.6-os szerepel, de az az érdekes, hogy amit én kaptam abba elvileg nincs is ilyen görbületű lencse csak 8.8-as és 8.4-es. Honnan tudhatom, hogy a próbalencse, amit kaptam az hanyas görbületű? Ebben az esetben inkább nagyobbat kell majd vennem? És röviden összefoglalná valaki, hogy pontosan mi a jelentősége a görbületnek?
2012. júl. 7. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ugyebár a szemed nem egy sík forma, és ez változó lehet mindenkinél hogy mennyire görbül.. Ezek szerint neked 8.6-os kéne, de a doki másfajtát adott? Ez fura, főleg hogy a 8.6 az átlag méret, abból van a legtöbb féle lencse. De igazából ilyen kicsi eltérésnél nem szokott gond lenni. Ha nem jó azt észre fogod venni, akkor annyi lesz hogy nem illeszkedik rendesen, könnyen kiesik, elcsúszik.
2012. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pontosan, másfajtát adott. A lapomon 8.6-os BC szerepel, de a árkában amit felírt csak 8.4-es és 8.8-as van, ez 100%, tehát nem kaphattam 8.6-osat.
2012. júl. 9. 19:14
 3/3 A kérdező kommentje:
De ha tényleg így van, akkor 8.8-asat vagy 8.4-eset érdemes venni? Ezt honnan tudhatom?
2012. júl. 9. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!