Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 0.75 dioptriás szemüvegem...

0.75 dioptriás szemüvegem van. Szeretnék kontaklencsét, ezt ha megemlítem az orvosomnak csak felírja, vagy hogyan zajlik ez? És bmilyen erősségű lehet?

Figyelt kérdés
Jaa,és 16 vagyok,ez számít valamit?
2013. aug. 16. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy meg kell rendelni, mint egy szemüveget. Valószínűleg előtte kapsz egy próbalencsét, amit kipróbálhatsz, hogy egyáltalán be tudod-e tenni magadnak, vagy egyáltalán tudod-e majd hordani. Szerintem a kor nem számít.
2013. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kor nem számít. Nekem is ilyen dioptriás a szemem és most lesz kontaktlencsém. Optikusnál csináltatom. Bemérte a szemem h milyen kell majd megrendelt belőle pár darabot ezek a próbalencsék, ha vmiért nem lenne jó rendel más fajtából. Jövő pénteken megyek vissza megpróbálni a lencsét. Persze megtanítja h hogyan kell.
2013. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egyébként pedig a berakástól nem kell félni (bár lehet hogy nem is félsz), csak nekem is volt egy ideig lencsém, és azzal ijesztgettek, hogy mivel elég kicsi szemem van, biztos nem tudom berakni. Hát dehogynem! Igaz,hogy első alkalommal is kb egy órámba telt, de sikerült! Kivenni meg egyszerűbb! Szóval ajánlatos sokáig gyakorolni!
2013. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
állítólag 12 éves kortól lehet kontaktlencséd. am vigyázz, mert nagy a fertőzésveszély :/
2013. aug. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!