Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meg fogok vakulni?

Meg fogok vakulni?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta gond van a szememmel,csak a jobbot használom, a ballal is látok, de homályosan és ha fáradt vagyok, a bal erősen kancsít. Kb három éve sokat romlott, Két éve szemüveget hordok, +2t.

Kb fél éve gyakran szédülök, elhomályosodik a látásom, a lámpának szivárványos udvara van, minden ködös. A jobb szemem fölött egy ponton erős, szúró fájdalmat érzek, mintha belevertek volna egy szöget. Viszont néha lefelé is kisugárzik, a felső állkapcsomba, de csak jobb oldalt. Szemészetre bejelentkeztem, de csak szeptember második hetére kaptam időpontot. Nagyon félek! Szerintetek meg fogok vakulni?



2013. aug. 18. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a tünetek nem mostanában jelentkeztek, szóval az időpontig nem hiszem. Talán valami szemcseppet kapsz majd. A szivárványos udvar viszont lehet jele zöldhályognak.
2013. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szürkehályog, kettős látás vagy van valami nagyon nem odavaló ami nyomja a nervus trigeminust, ugyanis annak a lefutását írtad le (háromosztaú agyideg) esetleg nagyon banálisan egy felső nyolcas beintett nejed (fogorvos)

Életkor?

2013. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi :( éves vagyok, ez a homályoslátás-fejfájás fél éve kezdődött körülbelül. Azóta sokkal erősebben kancsít a bal szemem, a barátnőm szerint az attól van, hogy a szemüvegemen nem jól vannak beállítva a fokok...
2013. aug. 18. 19:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Jav.: 35 éves vagyok...
2013. aug. 18. 19:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idős vagyok, és nekem szürkehályogom van, és ugyanígy a lemerülés, szédülés, életlenség. Semmilyen szemüveg nem jó. A jobboldali nervus trigeminusnál lesz valami, lehet, hogy agydaganat nyomja. Mindenképpen menj el fogorvoshoz a 8-s miatt, szemészhez, és neurológushoz.
2013. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neurológushoz járok, épp a szédülés miatt. MRI-n voltam, az nem mutatott tumort, se semmi elváltozást (öcsém agydaganatban halt meg, Anyunak meningeomája van) Fogorvosnál régen nem jártam, azt majd útbaejtem.
2013. aug. 18. 19:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Ma voltam a szemészeten. Először azt mondták, szemészeti tünetem nincs. Végül párom határozott kérésére mértek szemnyomást. 55 lett. Zöldhályogom van. :(
2013. szept. 9. 18:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Buék! Hogy vagy most?
2022. jan. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia. Bal szememre már egyáltalán nem látok, a jobb +4dioptria.
2022. jan. 2. 20:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom :( Nagyon vigyázz a jobb szemedre. Kívánok neked minden jót!
2022. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!