Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy vak ember milyen munkahely...

Egy vak ember milyen munkahelyet talalhat maganak?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy peldaul egy vak ember milyen tipusu munkakat vallalhat. Mert par perc gondolkozas utan semmi olyasmi nem jutott eszembe, ahol egyaltalan nem kell hasznalnod a szemed.

2013. aug. 21. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én látássérült vagyok, és sok vakot ismerek. Van egy ügyvéd, akinek a titkárnője végzi a papírmunkát. Jártam vakoknak való számtech tanfolyamra, ott egy vak ember tanította nekünk a beszélő program használatát. Ugyanez a férfi vakoknak való mobiltelefon-programok készítésével és telepítésével is foglalkozik. Aztán tanítanak páran a Vakok Intézetében, és a Vakok Elemi Rehabilitációs Csoportjánál, ez utóbbinak a vezetője is egy vak hölgy.

Persze a legtöbb vak nem rendelkezik diplomával. Ismerek egyet, aki telefonközpontban dolgozik, és többet, aki a FŐKEFE-nél. Ők valami kis kütyüket szerelnek össze, úgy tudom.

2013. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van néhány tipikus vakos munkakör, például kefekötő vagy kárpitos, és persze ott van a zene.
2013. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jogász, ügyvéd, tanár, zenész, sok minden. Talán autóvezetés oktató nem annyira.
2013. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó, diplomával. De átlagemberként milyen lehetőségük van elhelyezkedni?
2013. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Telefonos ügyfélszolgálatos, masszőr, kosárfonó, de kárpitos vagy kefekötő lehet, ha szakmát szeretne, és nem diplomát. Bár lehetnek még szakmák, ahova nem kell diploma.
2013. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Számítógépen történő munkát is el tud végezni.
2013. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!