Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse tengerben?

Kontaklencse tengerben?

Figyelt kérdés
Hamarosan ősszel tengerpartra megyek és kontaklencsés vagyok. Ugye van az a fajta kontaklencse ami egy napos éés lehet vele strandolni,úszni. Ezt a tengerben is lehet használni. (Már 1 éve kontaklencsém van.)

2013. aug. 26. 20:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezt a tengerben is lehet használni?* és 8 dioptriás és cilinderes
2013. aug. 26. 20:11
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak egynapos lencséket használok. Alapjában szemüveges vagyok, de strandra, motorozáshoz, olyan helyre ahol aggat a szemüveg ott használom.

Szerintem érdmes kipróbálni, bár ha a két szem eltérő dioptriás akkor borsosabb az ára, neten nagyon jó helyek vannak ahol az optikához képes féláron tudod megvenni.

DE!!! Ezzel sem szabad beletenni a fejedet a vízbe! Sajnos egyszer nekem sikerült véletlen, és azt hittem kiesett. kb 20 perc kellett mire "visszaállt".

2013. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én több éve használok nyaraláskor is lencsét. Én beletehettem a fejem, búvárkodtam benne, a búvárszemüveg+pipa variációval, volt mikor telement vízzel a szemem, búvárszemüveg, de semmi bajom nem volt, nem csúszott el vagy ilyesmi:)
2013. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem havi lencsém van, úszni is azzal szoktam, semmi baja nem lesz egy pár csepp víztől, kiesni nem fog, csak ne nyisd ki a szemed a víz alatt.
2013. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kontaktlencse tengerben?

Szépen úszik, ha nem vigyázol és jó messzire. :)

2013. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem az érdekel hogy elveszik-e vagy mennyibe kerül csak hogy lesz e bajom tőle hogy fertőzés vagy valami mármint a sós víztől. Mert örülnék ha végre én is élvezhetném a nyaralást.
2013. aug. 26. 21:18
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze víz alatt csukva lesz a szemem,de pl ha fel jövök a vízből és hajamról csöpög a víz vagy belefröcskölik a szemembe belemehet és úgy káros e a szemre a sós víz. Ismétlem nem sima lencse hanem az amit lehet úszásra használni.
2013. aug. 26. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!