Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaklencse avagy a szemüveg?

A kontaklencse avagy a szemüveg?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb?Ha az, mért, ha ez, mért, írjátok le létszives!

2013. máj. 2. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kontaktlencse szerintem sokkal jobb. Én azt hordok már évek óta. Nincs annyi baj vele mint egy szemüveggel. Reggel berakom, este kiveszem, közbe meg tökéletesen látok, észre sem veszem.

A szemüvegnél nincs ilyen, egész nap vigyázni kell hogy ne fogdossam össze, ha lehajolok nehogy leessen, sportolni nem lehet vele, nekem a keretek közti látás is zavaró volt. Valamint nem volt olyan keret ami jól állt volna. Mindegyikkel úgy néztem ki mint valami titkárnő.

2013. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mind2nek van előnye és hátránya.

A kontaktlencsét csak reggel beteszed és este kiveszed, tiszttani csak este kell mikor kivetted, ellentétben a szemüveggel amit napközben is kell mert könnyen maszatos lesz, vízcseppes lesz.

A kontaktlencsét csak bizonyos ideig hordhatod(általában 1 hónap), a szemüveget meg ameddig tönkre nem megy, de idővel kopik róla a festék és a lencséje karcos lesz.

A kontaktlencse nem párásodik be.


A kontaktlencsében nem aludhatsz és ha pl kempingezel akkor ott általában nincs lehetőséged kivenni mert a higiéniai szabályokat nem tudod betartani olyan körülmények közt. Szemüveget viszont akkor is leveheted ha tiszta kosz a szemed.

Kontaktlencsét korlátozott ideig hordhatod egyhuzamban, ez 8-16 óra általában.

A kontaktlencse kockázata hogy fertőzést, szembetegséget kaphatsz el ha nem tartod be a higiéniai szabályokat.

Lencsében nem szaunázhatsz, nem ajánlatos strandolni benne(kivétel napi lencse).


Azt megcáfolnám hogy a szemüveg leesik a fejedről ha lehajolsz. Nekem sose esett le pedig 15 éve szemüveges vagyok.

Egyébként a kontaktlencse se tud kiesni a szemből. A víz ki tudja mosni.


Az árakról annyit hogy a jó minőségű havi lencse folyadékkal együtt. kb 10.000ft/ 3 hónap. Lehet kevesebb is, több is mert sokféle lencse van.

Egy normális szemüveg 25.000ft és én 3 évig tudtam hordani egyet, utána már azért kopott róla a festés vagy a vékonyak elhajlottak.

2013. máj. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
higiéniai szabályok: sátorozáshoz tudsz vinni kézfertőtlenítőt és akkor már semmi baj.
2013. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!