Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akiknek kontaktlencséjük van,...

Akiknek kontaktlencséjük van, ti betartjátok a fél évente történő vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Eljártok félévente a vizsgálatra?

2013. szept. 18. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Muszáj vizsgálatra menni. A sógornőm csináltatott kontaktlencsét, ott voltam én is. Elmondta az orvos, hogy ha tovább van hordva mint szabad lenne, vagy nincs megfelelően ellenőrizve, visszafordíthatatlan károsodást okozhat a szembe, valamint teljes vakság is lehet belőle. Gondolom ezt neked is elmondták.
2013. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam hogy mondjuk a neten veszel már lencsét olcsóbban akkor is jársz vizsgálatra? Nem hordanám tovább nem arról volt szó :)
2013. szept. 18. 09:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, de nem mondom, hogy nem kéne. Nekem évekkel ezelőtt volt olyan kontaktlencsém amiért optikába mentem, azonban kb. egy-másfél éve netről rendelem. Eddig még nem vettem észre, hogy gond lenne a szememmel, persze a vizsgálat ártani nem árthat, úgyhogy szerintem menj. Nem járok mert nem is szokott eszembe jutni...de most, hogy mondod...:)
2013. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg hogy bárhol megvizsgálják e neked? Ha nem is ott vettél mondjuk lencsét, akkor is megvizsgálják-e ?
2013. szept. 18. 09:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál :)
2013. szept. 18. 09:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenhol megvizsgálják a szemed, ez csak egy ilyen általános szemvizsgálat, ezt minden optikában meg kell csinálniuk. Amúgy szerintem nem szólnak semmiért...nem is biztos, hogy megkérdezik, hogy honnan van a lencséd. Meg szerintem ha tudod minden paraméteredet akkor a netről rendelt kontaktlencsével sincs gond.
2013. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok helyen vizsgálat pénz, ha nem rendelsz semmit. De pl. Ofotértnél ha rendszelsz, kérhetsz törzsvásárlói kártyát, és akkor félévente ingyen vizsgálat azzal. De amint nem mész el fél évente, már nem lesz ingynes. Én évente járok más miatt teljes körű vizsgálatra szemészhez. Persze ha gond van, rögtön megyek.
2013. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!