Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Műtöttek már valakit PLUSZOS...

Műtöttek már valakit PLUSZOS (+) dioptriával? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Lézeres szemműtétre jelentkeztem, mindkét szemem +5-ös. Jövő héten lesz a műtétem, PRK-val. De azt olvastam több helyen is a neten, hogy plusszosoknál nagyon sokszor felesleges a műtét, mert visszaromlik, meg a PRK is eleve olyan, ahol nagyobb a visszaromlás kockázata. De ugye ez nem törvényszerű? A vizsgálatnál ilyenekről nem beszélt a doki, bennem meg fel se merült...

#lézeres szemműtét #szem #PRK #pluszos dioptria
2013. szept. 18. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem öt éve volt PRK műtétem +3,5-ös volt a szemem. Nagyon örülök, hogy megműtettem, tisztán látok vele, egyenlőre még nem tapasztaltam romlást. Szerintem nem visszaromlik, hanem negyven éves kor felett az szem alkalmazkodó képesség romlása miatt olvasószemüveg kell (annak is akit nem műtöttek)és az plusszos.
2013. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező,


ha átestél már a műtéten, megosztanád a tapasztalataidat?


Köszi!

2013. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valószínűleg Te kérdeztél privátban is. Azért leírom, ha esetleg nem Te voltál: megvolt a műtét, eddig nagyon úgy néz ki, hogy jól sikerült, nagyon jól látok. A visszaromlás esélye a doki szerint nem nagy. Ha nő is vissza valamennyit a szövet, annyit biztos nem fog, hogy olyan erős szemüveget kelljen hordanom, mint régen.
2013. dec. 1. 21:34
 4/4 anonim válasza:
meglehet kérdezni hol végezték a műtétet?
2014. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!