Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az üvegtesti homályt mi...

Az üvegtesti homályt mi okozza? Lehetnek-e súlyosabb következményei? Normális az ha 20 évesen van üvegtesti homályom?

Figyelt kérdés
Egy éve jelent meg nálam egy intenzív átlátszó karikákból álló féreggóc a bal szememben.Azóta már a jobb szememben is felfedeztem őket.Van hogy gócban vannak,van hogy felhő úszik ezekből a karikákból,azonnal felkerestem az orvost azt mondta nincs semmi bajom csak üvegtesti homály.Gyakran ülök a gép előtt de az orvos azt mondta hogy biztos nem az okozza pedig az interneten néha olvasok ilyet.Attól félek hogy nehogy már valami nagyobb baj legyen belőle.

2013. szept. 23. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Olvashatsz róla itt:

[link]


Nem lesz belőle nagyobb bajod, persze, ha súlyosbodik, vagy mást is látsz a szemed előtt, akkor újra el kell menni orvoshoz.

2013. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rövidlátóknál gyakori, én 10 évesen láttam meg az enyémet, azóta sincs semmi bajom belőle.
2013. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A látásom száz százalékos.
2013. okt. 8. 18:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Én 16 éves vagyok és a két szememben összesen, nem akarok hazudni, így azt mondom megszámlálhatatlanok ezek az úszkáló biszbaszok. A látásban zavaróak, főleg a nagyobbak (6-8 darab).


Komolyan át gondoltam azt, hogy lehet megcsináltatom majd a műtétet. Lézereset szeretném, de azzal mindet nem tudják eltávolítani.


Sok átsírt nap nap után, hogy ez csak rosszabbodni fog, arra döntöttem várok még pár évet hátha lesz megoldás rá.

2014. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Én négy éves koromban fedeztem fel először most 17 vagyok. Jelenleg csak a jobb szememben fedeztem fel. Tény, hogy azóta szemüveges vagyok és folyamatosan romlik de a kettő nem köthető egybe(megjegyzem mínuszos szemüvegem van)
2014. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem a bal szememben van egy nagy gubanc egy zsíros sötét ponttal a közepén úgyhogy gyakorlatilag mindig látom és idegesít.Később vagy felfedeztem vagy egyszerűen a jobb szememben is megjelentek hatalmas átlátszó karikákból álló felhők.Ezeket csak akkor látom ha világos felületre nézek.
2014. márc. 31. 11:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Az nem jó, ha buborékokból áll. A szálakból állóak sokkal jobbak, mert azo karra következtetnek, hogy lehet mindig is a szemünkben voltak (magzati fejlődés), de a "buborékcsomók" üvegtest nagymértékű elfolyósodására utalhatnak.
2014. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az mit jelent? Mivel járhat és mitől van?
2014. ápr. 8. 09:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is buborékokkal kezdődött, 36 évesen.

A magyar szemészek szerint ez nem probléma. Nem kell kezelni.

Külföldön "degeneratív üvegtest szindróma" a megnevezése:

[link]


Ha meg tudod szokni őket nincs vele teendő, ha nem (mint pl. én) irány a műtő! A műtét neve Vitrectomia.

2014. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Eddig én is azt hittem nem tudom megszokni, mostanában már sokszor észre sem veszem hogy vannak :)


Pedig jó sok átdepizett nap van már mögöttem emiatt.

2014. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!