Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 éves vagyok, kb. három és...

14 éves vagyok, kb. három és féle éve hordok szemüveget, most fogok újat kapni ami 4-es és 5 és feles lesz. Ez nem nagyon sok?

Figyelt kérdés
Először csak háromnegyedes szemüveggel kezdtem, azóta négy különböző lencsém volt ez lesz az ötödik és mindig rengeteget romlik a szemem. Elég sokat szoktam gépezni ( általában történeteket írok) és olvasni is de megfelelő fénynél. Ha már nem fogok nőni akkor a szemem is kevésbé romlik majd? Vagy gépezzek kevesebbet, avgy nem azon múlik?
2009. nov. 7. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Én dettó így voltam. Mindig erősebbet és erősebbet írt fel az orvos.


Egyszer aztán megmakacsoltam magamat, valamikor a középiskola vége felé. Az orvos egy egész dioptriával erősebbet akart felírni, de én nem hagytam. Maradtam a régi szemüvegemnél.


Egy év múlva visszamentem kontrollra. Képzeld, akkor is ugyanazt az egy dioptriával erősebb szemüveget akarta felírni. Azaz egy év alatt nem romlott a szemem, először 9 éves korom óta! És ez annak volt köszönhető, hogy nem voltam hajlandó megint erősebb szemüveget hordani.


23 éves koromban megműttettem magam lézeresen. Az egy dioptria még akkor is ott volt, azaz az addig eltelt évek alatt sem romlott a szemem.


Ennek 9 éve. A szemem azóta tökéletes, most már szemüveg nélkül is jól látok.


Azt javaslom, amikor dolgozol vagy a monitort nézed, vagy akár a házi feladatodat írod, ne nézz folyamatosan egy adott fókusztávolságra, hanem váltogasd: hol közelre, hol távolra nézz. Hol a monitorra nézz, hol a billentyűzetre, hol a szoba sarkába. Ez megdolgoztatja, rugalmasan tartja a lencsemozgató izmait. Ezenkívül bizonyos időközönként pihentesd a szemedet, maximum félóránként, úgy, hogy két percre a tenyeredbe rejted, teljes sötétségbe.

2009. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem a számítógépen múlik. Nekem is ugyanilyen dioptriájúak voltak a szemeim ebben a korban. Amíg az agyad, koponyád fejlődik (kb. 18 éves korodig), a látásromlás nagy valószínűséggel nem fog megállni. A mértékét lehet csökkenteni (rendszeresen tornáztasd a szemed, otthon néha vedd le hosszabb időre a szemüveged). Én 18 éves koromban áttértem a kontaktlencsére, és azóta (15 éve)változatlan a dioptria. A szemész elmagyarázta, h' a szemüveg sokszor sajnos elősegíti a szem romlását, mert főleg nagyobb dioptria esetén nem az egész lencsébe, csak a középső részébe tudják belecsiszolni a szükséges dioptriát, és így a szemüveglencse szélein már torzít. Mivel az ember nem csak egyenesen előre néz, óhatatlanul átnéz ezeken a részein is, és a szem ehhez alkalmazkodik. A kontaktlencsénél viszont nincs ilyen veszély, ott akárhogy forgatod a szemed, mindig a megfelelő élességet adja. A helyedben megbeszélném a szüleimmel, h' vigyenek el egy kontaktológushoz, mert bár nem olcsó a kontaktlencse viselés, de helyes használattal lassíthatja a szemromlást. Meg félévente új szemüveget csináltatni sem két fillér. Minden jót!
2009. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :D
2009. nov. 7. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!