Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » PRK szemműtét után meddig...

PRK szemműtét után meddig kell csepegtetni? Fél évről tudtam, de 5 hónap után abbahagyhatom.

Figyelt kérdés
5 hónapos kontrollon mondta az orvos, h abbahagyhatom a csepegtetést, napszemüveget még hordjak egy hónapig. Nem felülbírálni szeretném az orvos döntését, ott eszembe sem jutott, hogy korábban fél évről tudtam. Megörültem, hogy nem kell többet foglalkoznom vele. Érdekelne, hogy valakinek volt-e ilyen, hogy korábban abbahagyhatta?

2013. szept. 30. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem érzed, hogy kiszárad a szemed, és az orvos azt mondta, hogy abbahagyhatod, akkor nyugodtan hagyd abba.

Nekem hiába mondták ugye a 6 hónapot, még akkor is nagyon száraz volt a szemem, mikor letelt. Én kb 8-9 hónap után tudtam elhagyni. Elképzelhetőnek tartom, hogy egyénileg változhat, hogy kinek mikor áll vissza a könnytermelése.

2013. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. De nem a műkönnyet hagyhattam el, hanem a szuszpenziós szemcseppet.

Egyébként már egyáltalán nem szárad a szemem, azt már korábban abbahagyhattam. Lehet, hogy ezzel is összefüggésben van. Mindenesetre köszönöm a választ!

2013. okt. 1. 09:12
 3/5 anonim válasza:
Nekem is PRK-val kezelték a szemem,most október közepén van az 5.hónap,hogy kezelték(május 14.) és nekem is az 5.hónap után már nem kell csepegtetni! sztem ez minden PRK-val kezelteknél így van,mivel az utolsó hónapban nincs napi egyszeri cseppentés!
2013. okt. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mi az a prk?
2015. okt. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Photorefraktiv keratectomia= PRK. Egy lézeres szemműtéti eljárás, ahol ,,legyalulják" lézerrel a szaruhártya legfelső rétegét, és így visszaállítják teljesen élesre a látást.


Amúgy a google mindenki jóbarátja.

2015. okt. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!