Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire rontja a szemem, ha...

Mennyire rontja a szemem, ha folytonosan asztali lampa mellett ( 40 w ego) + mennyezeti feny mellett ( 100 w) tanulok?

Figyelt kérdés
A szobam ablaka elott egy csuda nagy diofa van, ami elegge arnyekossa teszi a szobam. Igaz, latni lehet eleg jol a szobamba nap kozbe, de nem tudom eleg e annyi feny, amennyi beszurodik?sokat kell tanulnom, mult evben vegig asztali lampa mellett tanultam, meghozza 100as egovel es csak most tudtam meg, hogy mennyire rontja a szemet. Sokat romlott a szemem mult ev alatt, ezert erdekelne most ez a dolog annyira...Elore is koszonom a valaszokat
2013. okt. 6. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. A diófától nem. :)


1. Hajlamos vagy-e szembetegségekre, vagy a családodban van-e sok szembeteg (nem kell nbagy dolgokra gondolni rögtön, elég ha csak rövidlátó valaki). Öröklődik a hajlam, illetve néha nem csak a hajlam. Nálam a fél apai ág rövidlátó, a 74 éves nagynéném is az.


2. A 100-as izzó NAGYON rontja a szemet! A 30-as már jobb, és ha veszel a boltban egy mattított körtét, akkor az még jobb.


3. Kevés internet, kevés tv, sok-sok séta a szabad levegőn. Ilyenkor vedd le a szemüveged, ha van, és nézd ki magadnak a lehető legmesszebb levő tereptárgy (pl. templomtorony, fenyes, erdő, 20 emeletes toronyház, víztározó vagy hasonló) tetejét, és azon egy pontot, és arra fókuszálj. Amikor közel érsz, mindig keress egy másik, nagyon távoli pontot. Mindig szemüveg nélkül csináld, ha közellátó vagy. Ez nekem remekül bevált.


Lehet, hogy rövidlátó maradsz, de a szemed javulni fog és nem fáj a fejed (vagy nem annyit, mint eddig).


A mennyezeti fény helyett javaslok egy másik vagy másik kettő 30 W-os kislámpát a szobádba, különböző helyeken elhelyezve. Lehet úgy is, hogy ezek közül az egyik állólámpa. A mennyezeti erős és direkt fény nem jó.

2013. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, van a csaladban.Tavolra nem latok jol. Csak fura volt mivel sokaig semmi bajom nem volt....Bo 2 eve vettem eszre, hogy kezdett romlani. Irtak szemuveget, de nem eroset, igaz nem is lattam azzal sem tokeletesen s egy even at ereztem h romlik. Most kb 3 hete elmentem az orvoshoz es felirt egy -1,75 az egyikre, masikra kicsit gyengebbet. az elozo -0,75 oshoz kicsit soknak tunt egy ev utan...az nem tenne jobbat ha napkozbe meg tudnam oldani a termeszetes feny mellett valo tanulast? sajnos az iroasztalom, meg nem is az ablak alatt van, koltoztetni meg nem tudom, mivel beepitett. :|
2013. okt. 8. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy javulna, de nem biztos. A diófa hamarosan elhullajtja a lombját, tehát télen kicsit több lesz a fény (még ha összegészében sötétebb is van, mint nyáron).


Sok mindentől függ a szemromlás. Ez csak egy tényező, amiről írtál. Szerintem maga a sok tanulás is segít a szemromlásban, mert sokat kell közelre fókuszálni.

2013. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! :)
2013. okt. 8. 20:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha a mennyezeti fenyt cserelnem le egy alacsonyabb iyyoju egore az ugy megfelelne? ha igen, hanyasra csereljem? ( kiviteleyheto a kis lampas megoldas is, csak ugy hosszabitora lenne szukseg nem is egyre...
2013. okt. 11. 06:14
 6/6 anonim ***** válasza:
A 100w os ego lehet cfl akkor meg 500w is lehet izóbba.
2014. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!