Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 évesen szemtengely ferdülés...

14 évesen szemtengely ferdülésre lehet kontaktlencsét hordani?

Figyelt kérdés
Ha igen melyik boltot/orvos a legjobb Budapesten?

2013. okt. 12. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

A kontaktlencse nem a szemtengely ferdülésre van, hanem a szemlencse törési hibáit javítja. Ha már tompa látó vagy erre a szemedre, annak a látását lehet javítani vele, de a szemtengely ferdülés megmarad.

Ennek hátterében a szemmozgató izmoknál van eltérés, műtéttel korrigálható.

2013. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom úgy értettem hogy ha szemtengely ferdülésem van attól még hordhatok-e? Bocsánat ha rosszul fogalmaztam!
2013. okt. 12. 10:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól mert kancsal vagy, lehet kontaktlencséd (a szemtengelyferdülés és kancsalság 2 különböző dolog, közük sincs egymáshoz).

Csak nehezebb lesz megtanulnod berakni, de ha már menni fog, nem lesz gond.

Én is kancsal vagyok és 5 éve hordok alkalomszerűen kontaktlencsét.

2013. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem szemtengely ferdülésem van. Nem kancsal vagyok a szemeim teljesen jól állnak.
2013. okt. 12. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, csak szinte mindenki a kancsalságra használja. :)

Akkor is lehet, csak akkor tórikus lencse kell. :)

2013. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De akkor miért reagáltál az első válaszolóra, amikor ő a kancsalságról írt?

Na mindegy. :)

2013. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor astigmiád van, használható rá kontaktlencse .

Igazán magyar megfelelője, fordítása nincs, de így van belső szemtengely ferdülésként ismert.

Mi gyermekkorban a szemtengely ferdülés alatt a kancsalságot értjük.

2013. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kontaktlencséd elvileg lehet. Bár sok esetben 16 éves kortól javasolják. Ha érett vagy arra, hogy betartsd a kontaktlencse viseléssel kapcsolatos higiéniás előírásokat, akkor lehet kontaktlencséd.(Van egy bizonyos cilinderes tartomány, ami fölött már nem lehet lágy kontaktlencsét adni.) Meg kell kérdezni az optikákat, hogy vállalnak-e téged mint 14 éves, és hogy asztigmiás vagy.
2013. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ahogy valaki írta már korábban, neked asztigmiád van, vagy más néven a cylinder. Tórikus kontaktlencsével tudod korrigálni. 14 évesen kezdtem el én is alkalomszerűen lencsét hordani, szerintem neked is lehet.
2013. okt. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!