Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet 13 éves korban kontaktle...

Lehet 13 éves korban kontaktlencsém? Szemüveges lennék és nem szeretem, mert egyrészt nem áll jól, másrészt pedig nagyon zavar, és ideges leszek ha rajtam van. Lehet ilyen korban kontaktlencsét hordani? Ha igen, nagyon sok a probléma vele?

Figyelt kérdés

2013. okt. 10. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Legkorábban csak 16 éves kortól írnak fel.
2013. okt. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

14 éves kortól is adnak lencsét már, viszont szemüvegre mindenképpen szükséged van és az sem biztos, hogy alkalmas a szemed a kontaktlencsére. Meg lehet tanulni a lencsét kezelni, és akkor nem nagy probléma.


amúgy meg egy divatos szemüveg jó kiegészítő tud lenni.

2013. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Lehet, de szemészfüggő. Én 12 évesen kaptam, és nem, nem árt a szemnek, mert napit adnak, ami a leglágyabb.
2013. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kontaktlencse nincs korhoz kötve, bárki hordhat aki ismeri a higiéniát, van türelme megtanulni használni, és bírja a szeme. Ha a szüleid is beleegyeznek akkor menjetek be egy jó optikába vizsgálatra, betanításra.

Nekem 3 éve van lencsém, semmi probléma nincs vele. Max az első pár napban nehezebb használni.

2013. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor én kaptam, akkor még csak 18 fölött adtak. Elméletileg amíg a szem még ennyire fejlődésben van, nem kéne adniuk. Ja, és 4 évig tudtam hordani, aztán kész, vége... szóval találj egy olyan szemüveget, ami jól áll neked, kérdező (mindenkinek van ilyen)! Mellé meg vegyél kontaktlencsét, ha szeretnéd, de szemüveg mindenképp kell.
2013. okt. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!