Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ma kaptam a szemüvegemet, ami...

Balanek kérdése:

Ma kaptam a szemüvegemet, ami cilinderes, és messzire homályos egy kicsit, de közelre élesebben látok vele. A doki azt mondta, egész nap kell viselnem. El fog múlni a homályos látás messzire, idő kell, vagy rosszul lett megcsinálva a szemüveg?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen messzire látsz homályosan? Nekem 2,5 és 3 cyl van a szememen, és max 10 méterre látok élesen, de közelre tökéletes. Én 7 éves korom óta vagyok szemüveges, 0,5 és 1 cylről indult, eleinte pluszos volt, majd átfordult mínuszodba. Maga a dioptria nem erős (-2, -1,75), de ez a cyl már elég gáz, szemüveg nélkül nagyon rosszul látok. Távolra sose láttam élesen szemüveggel, de általában 1-2 évig volt jó egy lencse, a végén már 2-3 méterre is homályosan láttam. 25N
2013. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sztk-ból van? Mert nekem is onnan volt előszőr és mikor elmentem kontaktlencsét csináltatni üzletbe, akkor bemérték majd megnézték a szemem és kiderült hogy nem is kell rá....
2013. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
közelre éles minden, olyan 7-8 métertől homályos, de azt mondták, hogy lehet, hogy azért mert még soha nem volt szemüvegem, csak ma vettem fel elősször és még nem szokta meg a szemem. üzletben csináltattam, nem sztk.
2013. okt. 30. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!