Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lassan 8 hónapos gyermekem...

Lassan 8 hónapos gyermekem kancsalít, lézeres műtét vagy szeműveg lenne a legjobb gyógymód? Olyanok kommenteljenek akik jártak hasonló cipőben, vagy hallottak már hasonló esetet.

Figyelt kérdés

Lassan 8hónapos a gyermekem.

5hónaposan vettük észre, hogy bal szemére kancsalít, elmentünk szemészetre, és azt mondták széles az orrgyőke, de megvizsgálta és megállapította a kancsalságot. Szem takarót kaptunk, ellenkezett a gyermekem, de ma észre vettük hogy a jobb szem is befelé esik.. a másik szemét takartuk, nagy sírás volt... Nagyon utálja.. Holnap viszem háziorvoshoz, aki ehhez nem tud tanácsot adni. A szemész pedig eddig a szemüveget vagy a lézeres mütétet ajánlotta.

Ki volt már ilyen cípőben? Ki mit javasol?

Érvek ill. ellenérvek.


Nem szeretném későbbiekben, hogy a gyermekem ezzel csúfolják, és lelkileg megsebezzék..


2013. okt. 27. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de egy ilyen honlapon szerinted hiteles infót adnak? Egy szakorvos tud érveket-ellenérveket mondani, miért nem kérdezed ki őt, aki ezt tanulta meg gyakorolja nap mint nap?
2013. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt mindenképpen orvossal beszéld meg!

A fiúnknál is ez a helyzet, mi 1 évesen voltunk, akkor elég nehézkesen tudták csak megvizsgálni, mivel nem ült meg nyugton, de azt mondták, hogy ők nem látják kancsalnak, csak széles az orrnyerge és azért tűnik úgy, de 3 évesen mindenképpen vigyük vissza kontrollra, mivel én is kancsal voltam gyerekkoromban. Nekem szemüvegem is volt és műtöttek is az egyik szememre. Viszont saját tapasztalatból mondom, hogy nem voltam vészesen kancsal, de műtét után sokkal rosszabbul láttam és látok azóta is a műtött szememre.

Így ha a fiúnknál beigazolódik, hogy mégis kancsal, de nem olyan mértékben, hogy az úgymond feltűnően látszódjon is, akkor nem fogok műtét mellett dönteni. Ha szemüveggel megoldható lesz, akkor szemüvege lesz.

Amúgy nekem a másik szememre is azt mondták, hogy műteni kéne, de végül szerencsére a szüleim se tettek ki még egy műtétnek és abszolút ha kancsal is voltam, szemüveget hordtam egy darabig és nyoma sincsen látszatra a kancsalságnak.

Azért ha valaki amúgy feltűnően kancsal, az meglátszik. Csak nézz fotókat a gyereketekről, hogy miként látszik. Ha nagyon, akkor műtét. Ha annyira nem, vagy csak néha kancsalít be, akkor lehet elég a szemüveg is.

2013. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2/1.

Ne haragudj, valamilyen szinten igazad van. De én nem pesti vagyok, én Magyarország olyan részén élek ahol az orvosok azt találják jó gyógymódnak amiből több pénzt kapnak a TB-től. Ha pénzelem a dokit akkor sem lesz jobb bánásmód. Az orvost kérdezni nem volt időm ilyen téren, mert a műtőből rohant ki a gyermekem megnézni, majd rohant vissza. Annyit mondott "A szülők gondolkodjanak a szemüvegen vagy a lézeres mütéten, a viszont látásra."

Viszont megyünk még vissza, és megprobálok vele beszélni.

2/2.nagyon félek a műtéttől, de félek hogy a szemüveg nem lenne elég neki :( azt mondta az egyik ismerösöm hogy a szem 27éves korunkig "fejlödik" utána már ugyanolyan marad.

És nem az itt válaszoló emberektől kérek segitséget, nem segitséget, csak saját vagy hallott tapasztalotak, ami után mérlegelhetek.. :(

Szörnyen elvagyok keseredve, apukának 4D-ás szemüvege van, nekem pedig rosszul töri a fényt a szemem de nem hordok szemüveget, nagyon irritál. De ez nem is lényeg, a gyermekem a lényeg! Köszönöm a kommenteket.

2013. okt. 27. 10:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi az ország egyik legjobb és legaranyosabb doktornőjéhez járunk a bp-i Semmelweis klinikára. Szerintem érdemes lenne eljönnötök hozzá, egész biztos, hogy nem bánnád meg! Ha érdekel, priviben megadom az elérhetőségét.
2013. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első, hogy ha sír is, fel kell rakni a szemtakarót.

A második, hogy a gyereket nem sebzi meg lelkileg, és nem is jellemző, hogy csúfolnák, de ha kap egy-két gúnyos megjegyzést a csoport vagy osztály hülyegyerekétől, az semmi ahhoz képest, amikor majd megtudja, hogy egész életében szemüveget kell majd hordania, mert későn kezdték kezelni a kancsalságát.

A kancsal gyereknek olyan a szemüvege, hogy a fókuszpont (ahol a lencsén át élesen lát) olyan helyen van, hogy a kancsalsággal ellentétes irányba húzó izmokat erősítse. Ezért kell a szemtakaró, hogy külön-külön, naponként váltogatva meg lehessen ezt tenni. Ha sikerül időben korrigálni így, kijavítható a tengelyferdülés.

A kicsi kori befelé kancsalítás egyébként gyakran szimpla távollátásból fejlődik ki, ugyanis ha a szemlencse nem tudja korrigálni a szemgolyón belüli optikai eltérést, akkor megpróbálja a szemgolyón kívüli izmokkal. Ez azt jelenti, hogy a közelre fókuszáláskor egyébként is megtörténő tengelyközelítést túlzásba viszi, a szemek orr felé eső izmai erre edződnek, erősebbek lesznek, mint a külsők. Tehát behúzzák a szemgolyót, a tengely befelé tér.

Ha ezt sikerül "kifelé edzeni", akkor is távollátó marad, de az már teljesen korrigálható később szaruhártya lézeres műtéttel. De ha kancsal marad, az nem fog javítani a kancsalságon, 8(?) éves kor után már nem igazán javítható.

A kancsalság műtéti megoldásánál megrövidítik a kifelé húzó szemizmokat, de ezt nem igazán lehet belőni, milyen pontos lesz a korrekció, annak idején azt mondták, ez csak esztétikai megoldás, ha már nem lehet a fentebbi módszerrel javítani, mert már elmúlt 8 éves és fixált a szemtengely ferdesége. Az, hogy ekkor miért nem lát már jól kiegyenesített tengellyel sem, valószínűleg idegpályák csökkent alkalmazkodókészsége miatt van, de ehhez már nem értek.

Semmiképp ne hanyagold el, meg fogja szokni a takarót is, a szemüveget is. Ha sír, arra gondolj, hogy az ő szeme világáért kell ezeket megcsinálni. Nem éri meg?

2014. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Áh, és még valami: a szemüveges szemtakarós korrekció évekig tart, változó, kinek hány évig, ezért minél előbb el kell kezdeni, mert mint írtam, egy idő után már nem lehet így javítani. Ha nem jutott el a teljes korrekcióig, ha hiányzik egy kicsi, és megáll 8(?) éves kora körül a fejleszthetőség, onnantól nem változtatható. Van, hogy olyan mértékig sikerül kihúzni, hogy nem látszik a kancsalság, de ő érzékeli, hogy a két kép egy picit eltér, és így sosem lesz térlátása, pl. nem fog tudni labdajátékokat játszani, vagy elkapni egy repülő szúnyogot, mert nem látja, mennyire van messze tőle a repülő tárgy.
2014. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!