Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » "Hogyan készül a kontaklencse?...

"Hogyan készül a kontaklencse? " magyar vagy magyar feliratos kisfilmet ismer valaki és elküldené a videót vagy linket?

Figyelt kérdés
Már egy ideje kontaklencsés vagyok és nagyon sokat gondolkozom rajta,hogy valyon miből,hogyan csinálják és hogyan állítják be a dioptriát. Annyit tudok,hogy szilikon. De iit kifújt és nagyon kíváncsi vagyok a készítésére. Előre is köszönöm a linkeket! :))

2013. nov. 10. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:
A kontaktlencse előállítása szinte pár forintos dolog (kivéve az egyedi gyártású, sépi dioptriájú, tórikus lencsék). Biztos volt már, hogy kiszáradt a lencséd. Na a lencséket ilyen állapotban készítik, meghatározzák az átmérőjét, görbület, hogy elkészülése után a folyadékba téve elnyerje a végleges alakját. Van hogy öntik ezeket a kis műanyag lencséket (ekkor még nem lágy, és így készülnek a sima dioptriás lencsék, pl: +6.00 és -6.00 D között), vagy esztergálják (ez utóbbit csak az egyedi gyártásnál alkalmazzák: tórikus stb.). Az öntési technika filléres, az egyedi gyártás meg elég költséges, de a kontaktlencse gyártás nagy üzlet! Az lencsegyártás többletköltségének nagy része elmegy a lencsék fejlesztésére, mielőtt piacra kerülne, több éves munka előzi meg, ez mind kiadás. De a lencsegyártás annyira precíziós, hogy a gépek karbantartása is igen gyakori és alapos. Ez mind-mind emelheti a lencse árát. Szerintem a nagyobb profit a kiegészítőkből jön be. Pl a folyadékok 360 ml 3-5 ezer forint, a műkönny 15 ml 2-3 ezer forint. Konkrét gyártási lépéseket és sem tudnék leírni, ezek egy része biztos üzleti titok is, hisz így konkurálnak egymással a cégek, de az alapelv az öntés és/vagy esztergálás, és ilyenkor egy kis kemény anyag a lencsénk, ami elkészülte után tesznek folyadékba...
2013. nov. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!