Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 2 éve nem hordom a szemüvegeme...

2 éve nem hordom a szemüvegemet a szemem sokat romolhatott légyszi valaki irjon?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Mire vagy kíváncsi? Hogy látod-e, ami ide van írva?
2013. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kategóriát nem sikerült eltalálni, ha ez megnyugtat. Szóval lehet, hogy nem ártana új szemüveget íratni. :)
2013. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod ne hordd ezután se, de némi tulzással egy idő után már az utat se látod meg a szemészetre, ha mégis lassan szódavizes szemüveged lesz..
2013. nov. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is sokáig nem hordtam, hidd el nem csináltam vele semmi jót. Tudod mi let a következménye ? A fejem elkezdett fájni és ingerültebb lettem. Ha te sem akarsz ide eljutni,inkább vedd fel, legalább otthon.
2013. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 ut all elotted

1. Beveszed ezt a sok suletlenseget es hiszel az orvosoknak akik tobb100 eves hiedelmek alapjan degeszre keresik magukat, ezzel rontva el sok ember szemet tartosan, vagy

2. Tovabbra is hanyagolod a szemuveget es gyakorlatoztatod a szemizmokat, ezzel javitva azok rugalmassagat es alkalmazkodokepesseget, figyelsz lelkiallapotodra es izmaid allapotara es elvezed a test regeneraciojat, a szemuveg nelkuli tiszyanlatast.


Amikor az ember feszultek vagyunk, izmaink az egesz testunkben megfeszulnek, igy a szemgolyot iranyito izmok is, ennek hatasara latunk rendellenesen. Biztos megfigyelted, hogy ha nyugodt vagy latasod is tisztabb. A cel a szemizmok (s ezaltal a teljes izomzat) nyugalmi allapotban tartasa, ami a stresszmentes munkahely, a szereto baratok es rendezett csaladi viszonyok kovetkezmennye.


Hajra!

2013. nov. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia! Az előttem szóló baromságát nehogy elhidd ! Abszolút hülyesèg amit beszél valószínűleg ilyen küldöm az energiát stb ...lehet. Valakinek a látása azért rossz mert a szemgolyó rendellenesen fejlődik !!! Rövidlátás: a sugarak az ideghártya előtt érnek egy pontba

Távollátás : a sugarak az ideg hártyán túl érnének 1pontba

Öregkori meszeslátás : az életkor előrehaladtával a lencse görbülete megváltozik --> a közeli tárgyakról alkotott kép életlen


Ettől függetlenül lehetséges az hogy valakinek megjavul a szeme ...nem nézi sokat a képernyőt nem néz erős fénybe stb tehát nincs agyonterhelve ... Így a szemnek van esélye elérni a normális szemgolyó formát .. de csak van esélye ez nem azt jelenti h ez be is következik!!!


Minden esetre egy látásvizsgálat erősen javasolt .


De minden esetre a gyengén látásnak semmi köze a harmóniához meg az ilyesmikhez !!!!!

2013. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Csutak_Balazs ***** válasza:

Az, hogy romlik-e a szemed nem feltétlenül van összefüggésben azzal, hogy hordod-e. Nekem '90-ben írtak -1 est, de nem tudtam hordani, mert igaz, hogy csak azzal láttam a táblát, de mikor lenéztem a füzetbe megfordult velem a világ.( 85-ben vettem észre, hogy szükségem lenne szemüvegre). Most két éve voltam újra szemorvosnál (közben egyáltalán nem hordtam) és -0,75 öst írt. Na nem azért mert javult a szemem, csak közben eltelt úgy 20 év és most már közelre fog kelleni a szemüveg :). Most ,ár használom , de csak vezetni és csak ha kimegyek a városból.

A feleségemnek egyből -3-ast írtak volt, és nagyon megszidta volt az orvos a szülőket. Utána ( annak ellenére, hogy hordta évente 0,5-1 dioptriát romlott). Most már régen megállt, huszonegynéhány éves korban szokott megállni. A fiaimnak is van, hordják de folyamatosan romlik. Állítólag majd megáll, akkor majd érdemes lesz és lehet műteni( ha majd akarják).

Persze neked lehet, hogy egyéb rendellenesség. Mindenképpen menj el az orvoshoz és beszélj vele őszintén. NEM HARAP és NEM FÁJ MINT A FOGHÚZÁS !!!

2013. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Csutak_Balazs ***** válasza:
Bocs a hibákért, most már nem írom újra, remélem így is érthető voltam...
2013. nov. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egy ideje rühellem az orvosokat. Mindazonáltal én sem tudok okosabbat mondani, mint hogy vizsgáltasd meg a látásodat. A szem nem játék.
2013. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!