Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül megműtetni a...

Mennyibe kerül megműtetni a szememet, hogy ne kelljen többet szemüveget hordani?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minimum 50000 Ft.
2009. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egy vagy két szem ennyi?
2009. nov. 19. 20:34
 3/13 issti ***** válasza:
100%
A lézeres szemműtét szemenként 100-230 ezer között van. Érdemes alaposan tájékozódni a műtét előtt, de ne a klinikák honlapjáról, mert ott marketing miatt rengeteg félrevezetés, és hamis állítás van.
2009. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

szerintem azért jól gondold meg. van két ismerősöm akik megműttették a szemüket...az egyiknek erős volt a szemüveg lencse, a műtét után 3 egésszel javult. nem volt semmi baj...de a másik ismerősömnek csak 0,5 volt a szemüvege de nem akart szemüveges lenni..megműtötték a szemét és megsértettek neki egy idegszálat amitől nem tudta teljesen kinyitni a szemét, pár hónappal később újra műtötték és rendbe jött. egyébként én is szemüveges vagyok, és én nem műttetném meg. és sztem manapság a szemüveg nagyon is jól néz ki:P

16/L

2009. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Én azt gondolom a szemlencsének folyton állítani kell a fókusztávolságot, a megfelelő szem izmokkal.

Másképp áll be távoli, és másképpen a közeli tárgyakra fókuszáláskor. Mekem a ball szemem távolra csont éles, míg a közelre homályos. A jobb szemem épp fordítva.

Ha a közellátáson élesítenek lézerrel, akkor veszíteni fog a távollátásom élessége. Aztán, ha mégis sikerülne beállítani sasszemre, akkor mi történik majd 5 év múlva, hiszen a látásélesség az öregedéssel folyamatosan változik, (romlik). Mért fizessek 200000 Ft-ot őt év éleslátásért?

2009. nov. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem meg több ismerősőm van aki több mint 10 éve műtette és semmi gondja nincs.
2009. nov. 22. 08:22
 7/13 anonim válasza:
Én kb másfél éve kérdeztem, akkor volt az Optik-Med-nél 60.000 -70.000 Ft. körül/szem, persze úgy emlékszem dioptriától is függ. Jah, és úgy tudom - 6 dioptria felett nem vállalják. Egyik ismerősöm megcsináltatta, teljesen jó lett a szeme, viszont nem sokkal a garanciális időszak lejárta után elkezdett visszaromlani a szeme. Szerintem érdemesebb kontaktlencsére költeni, ha nem szereted a szemüveget.
2009. nov. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kontaklencsét probáltam már de nincs hozzá türelmem.Minden reggel fél órát vacakoltam vele aztán egy hé tután visszatértem a szemüveghez.Amúgy a szemeim -1,5 és -2,75
2009. nov. 24. 15:13
 9/13 issti ***** válasza:
100%
Minimum 108 ezer a PRK műtét. +6, és -14 dioptria között szokták csinálni. Csak akkor szabad műteni ha már megállt a szem romlása, hiszen az aktuális állapotot korrigálják. Sokan vannak több mint 10 éve műtöttek tökéletes látással.
2009. nov. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
51%

Hali én is szemüveges vagyok kontaktlencsét hordok 16éves korom óta és a haveromnak megműtötték a szemét 2X200e Ft-ért és egy év után dupla olyan rossz lett mint volt 1,5-es szeme volt ...most 3-asat hord ugyhogy jol gondold át

21F

2009. nov. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!