Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 1 hónapos kontaklencsét lehet...

Hipermenyét kérdése:

1 hónapos kontaklencsét lehet sokáig hordani, ha csak alkalmanként teszem be?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kérdésem bővebben ... Ha az 1 hónapos kontaklencsét teszem azt csak hétvégente hordom, vagy mondjuk 2-3 hetente egyszer-kétszer rakom be, akkor lehet mondjuk 4-5 hónapig hordani? Van annak ilyesfajta szavatossági ideje? Vagy csak a használat során fellépő kopás miatt "használódik" el? A folyadékot amiben tárolom, természetesen időnként cserélném, nem abban a lében állna hetekig.

2013. nov. 28. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Erről megoszlanak a vélemények.

Én tapasztalataim szerint a havi lencsét mondjuk 30-40 alkalommal használhatod. Ha heti egyszer teszed be akkor nagyon sokáig kitart, én is így csináltam régebben. Attól semmi nem változik a lencsén hogy áll a tokjában. Persze folyadékot mindig ki kell önteni miután a lencsét kivetted belőle, mert abban marad a kosz meg fehérje meg minden. A lencse leginkább attól használódik el, hogy kiszárad a szemeden nap mint nap, de ugye ha áll a folyadékban akkor nem szárad ki, ugyanolyan mintha ki sem bontottad volna a gyári csomagolásból.

2013. nov. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gazdaságosabb és biztosabban egészségesebb, ha veszel napi lencsét. Egyszer veszel 30 darabosat, azok külön vannak csomizva, egy napig hordod kidobod. Ha úgy akarod hordani a lencsét, ahogy leírtad az sokkal jobb.
2013. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De sokak szerint meg felbontástól 30 nap és nem 30 alkalom. Szóval inkább napi lencse.
2013. nov. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!