Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Belső szemzugból induló és az...

Belső szemzugból induló és az íriszig tartó piros, gyulladt érköteg mitől lehet?

Figyelt kérdés
Mostanában főleg esténként szokott ez előjönni, hetente több alkalommal is. Próbáltam már rá több szemcseppet is, de se a Visine, se a speciálisabbak nem mulasztották el, leginkább elmúlik magától másnapra, vagy két nap múlva. El fogok menni orvoshoz, de napközben nem igazán szokott ilyen tünetem lenni, és nem tudok úgy időpontot kérni, hogy tudjam, mikor lesz épp gyulladt a szemem. A tünetmentes szememből pedig nem tudom, mit fog tudni megállapítani... Ti találkoztatok már ilyen problémával? Amúgy kontaktlencsét hordok, de nem csak olyankor jelentkezik a probléma, miután kiveszem. Előfordult, hogy egy hétig-10 napig nem viseltem lencsét, mert nem volt itthon, és akkor is jelentkezett néha ez a tünet. Szóval nem gondolom, hogy összefüggés lenne a kettő közt. Sminketrmékeket sem váltottam mostanában, de szintén igaz ez, hogy hétvégén ha ki sem mozdulok, nem sminkelek, mégis begyullad a szemem egyik pillanatról a másikra. Amúgy nem csipásodok, és nem is olyan kellemetlen, néha egy enyhe szúró érzést érzek, általában először innen veszem észre, hogy be van gyulladva, és ha megnézem, akkor látom, hogy valóban tiszta piros az egész szemem szemzug felőli oldala.
2013. nov. 29. 02:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet kiszárad a szemed. Műkönny vagy szemtorna segíthet, de leginkább egy szemészt kell megkérdezni.
2013. nov. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kaptam időpontot magánrendelésre délutánra, így ma kiderül, mitől lehet. A szemszárazság nem jellemző, ilyenkor sem szoktam érezni, de persze lehet, hogy tévedek.
2013. nov. 29. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!