Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemészeten olyan eredmények...

A szemészeten olyan eredményeket kaptam, hogy a bal szemem 1. 0-ás, míg a jobb 0.2-es, pontosan mit ie jelent ez? Milyen erős szemüveget kéne hordanom?

Figyelt kérdés

Pontosabban a bal szememmel végig láttam a piros csíkig az összes betűt, gondolom ez a normális, a jobb szememmel meg alig tudtam kivenni az első két betűt, tisztán azokat se láttam, inkább úgymond az agyam "javította ki", anyira homályos volt az egész


Ez mégis mennyire rossz, lézerrel lehet-e javítani rajta, és e miatt nincs térlátásom?


2013. dec. 2. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez (1D) szinte semennyire sem rosz.

A 0,2 talán visus lehet, de a 0,2-es visus eléggé ijesztő korrekcióval. Azt mondod, hogy sok lencsét tettek be, és így is csak az első két számot láttad? :O


Távolra, vagy közelre nem látsz jól amúgy? Minuszos a szemed, vagy pluszos?


Annyit hozzátennék, hogy a képen az agy nem sokat tud javítani. Amikor bizonytalan vagy a vizsgálat során, akkor inkább csak találgatsz, mint eredményeket mondasz.

2013. dec. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt most dioptriákról beszélsz amúgy? :D


Mert ha a visust nézzük, akkor az 1-es visus-u szemed nagyon jó, a 0,2-es még nem nagy gáz szemüveg nélkül.

2013. dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, nem dioptriák, ez az, hogy nem tudom, hogy ezek a számok mik is lennének, csak egy iskolai vizsgálat volt anno az érettségi előtt, ahol azt mondták hogy eléggé javallott a szemészet, adott is beutalót és ezeket a számokat írta rá...

Nem, nem tettek lencsét, csak úgy sima szemmel

Se nem távolra, se nem közelre nem látok a jobb szememmel, mindenhol homályos, legyen az 5 centire vagy 1 méterre...

Minuszos/plusszos? Fogalmam sincs xD


Annyit tudok még, hogy volt egy fekete téglalap, állítólag a térlátást nézte volna (mindkét szemmel kellett nézni, akármilyen távolságból/szögből), figurákat kellett volna rajta látnom, de semmit se láttam...

2013. dec. 2. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!