Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse vagy szemüveg?

Kontaktlencse vagy szemüveg?

Figyelt kérdés
Eléggé rossz a szemem, mínusz 5 és 5 és feles.Például mikor tesi van akkor nagyon zavar, mert nem igazán látom az emberek arcát konkrétan. Mikor megkérdezem az ismerőseimet, mindenki azt mondja, hogy a kontaktlencse az nagyon rossz. Engem viszont zavar, hogy nem látok semmit. Tényleg rossz?
2013. dec. 7. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerőseid hordanak lencsét? Gondolom nem...

Egyáltalán nem rossz, sőt nagyon jó, csak nem olcsó mulatság. Meg be kell tartani minden tisztasági szabályt, mert elég ronda gyulladást össze lehet szedni.

2013. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem félévente 8 ezer a kontaktlencse a legjobb márkából, nem olyan drága. Nem lenne az a pénz, amiért újra szemüveget hordanék.
2013. dec. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mégis milyen márka, ami fél évre 8 ezer? :O
2013. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Biofinity, 3 havi adag az eoptika.hu-ról 7000 forint. Annyira jó minőségű, hogy egy kontaktlencsét simán hordok 2 hónapig, így 3 pár elég félévig..iszonyat magas a víz és oxigén tartalma, volt hogy 3 hónapig hordtam és csak illemből dobtam ki, de akkor sem szúrta a szemem:D 1200 forint a rossmannban egy iszonyatnagy üveg kontaktlencse folyadék, szinte sosem fogy el.
2013. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyan úgy hordom a Biofinityt ahogy az előttem szóló.

Nekem bevált a lencse. Szemüveget csak itthon használom.

2013. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez így szép és jó, de lehet, hogy a kérdezőnek meg nem fogja bírni a szeme.

Én amikor voltam próbalencsézni kinéztem a Purevision-t erre szinte kidobta magából a szemem, annyira nem bírta.

AMúgy én Air Optix Aqua-t használok, de nekem nem nagyon bírja a szemem a túlhordást.

2013. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most nem fogod elhinni amit mondok, de az Air Optix nekem sem bírta, sőt kétszer is begyulladt a szemem mire váltottam másfél év után..:D
2013. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

15 éves hordok kontaktlencsét, mert szemüveget nem hordhatok. (Akkora a különbség a két szemem között, hogy a szemüveg nem képes kompenzálni a szemtől távol eső lencse miatt, szétesik a kép, migrén stb...)


Szóval semmi baj sincs a lencsével. Ahogy előző írta, a higiéniai szabályokat be kell tartani, járjál becsülettel kontrollra és nem lesz semmi baj.


Ja és akármennyire jó lencséket gyártanak manapság, szerintem akkor se aludjál benne, mert bárki bármit mond, az alvás a pihenés ideje, a szemnek is! Ne legyen rajta semmi ami piszkálhatja, főleg, hogy éjszaka kontrollálhatatlan a szemmozgás, a dörzsölés, és csökkenhet a könnytermelés is.


Nekem Bauch & Lomb Pure Vision van, nagyon szeretem, eddig ezt találtam a legjobbnak, de próbálgatni kell melyik jön be. A lényeg, hogy magas oxigénáteresztő képességűt vegyél.


Én eddig senkitől nem hallottam, hogy a kontaktlencse rossz. A szemüveg százszor rosszabb, mert a behatárolt látótér végett minimalizálja a természetes szemmozgásokat, lustul a szem, tehát nagyobb az esély, hogy tovább romlik. Én ismertem olyat, akinek a lencse végett 2 dioptriát javult a szeme. -4-ről indult és -2-es lett neki. Persze ez sem történik meg mindenkivel, de hátha.

2013. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7.-es: tényleg? :D Mert gondolkodtam váltáson, bár még van 2 havi lencsém mostaniból. Hol lehet próbalencsézni Biofinity-vel Budapesten? Úgy, hogy ne kelljen reldeni.
2013. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
rendelni
2013. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!