Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki szemüveges, az fogyatékosn...

Aki szemüveges, az fogyatékosnak számít?

Figyelt kérdés
Belegondoltam, hogy akinek mondjuk amputálták a lábát, vagy alapból nélküle született, az rokkantnak, nyomorultnak számít. És csak akkor tud járni, ha kap valamilyen segítséget. És ebből leszűrtem, hogy ha valaki szemüveges, akkor nem lát rendesen, csak ha segítséget kap szemüveg, vagy kontaktlencse formájában, esetleg lézeres szem műtéttel. Aki szemüveges, azt miért nézik semmibe? Ugyanúgy testi fogyatékkal él tulajdonképpen. Azért jutott eszembe, mert már legalább 10 éve szemüveges vagyok (most vagyok 17 éves...), és napról napra egyre jobban gyűlölöm. Maszatos, akkor is ha nem érek hozzá, egyes osztály társaim azzal ba**ogatnak, hogy egy koreai vagyok, mert a szemüveg miatt kisebbnek tűnnek a szemeim, bepárásodik, évente fizetni kell érte ~100.000 forintot, mert a vékonyítás drága, de ha meg nem lenne több centiméter vastag lenne stb. A kontaktlencse meg nem jó minden embernek. Nekem például nem jó, mert olyan szar formájú szemem van, hogy mikor bent van, fáj, és amúgy is kényelmetlen. Minden félét kipróbáltam már, de mindegyikkel ugyanaz a probléma volt, minden nap. A műtéttől meg csak szimplán fosok, hogy mik lehetnek a hosszú távú hatásai meg ilyenek. Na de eltértem a tárgytól. Aki szemüveges, az számít valamilyen fogyatékosságnak? Mert úgy őszintén szólva semmilyen támogatást nem kapunk ezért. Még úgy sem, hogy az Anyám egyedülálló, és úgy nevel engem. Egyedül a munkahelye térít vissza kb. 20-30%ot az árából, de az meg nem sok. Tudom, tudom. Azért láb nélkül nehezebb, de ha csak azt nézzük, hogy mind a kettő testi fogyatéknak számít (szerintem), és csak segítséggel tud normálisabban élni, akkor ez így nekem igazságtalannak tűnik. És azt is tudom, hogy sajnos ebben a mai világban sokan kihasználnák, hogy feltesznek egy szemüveget, ami olyan gyenge, hogy látnak tovább rendesen, szereznének valami hamisítvány papírt, hogy ők szemüveges 'oszt cső'.

2013. nov. 21. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
NEM!!!!!!!! miért lenne fogyaékos aki szemüveges????attol, hogy kell a szemüveg, hogy jol lásson az nem jelenti azt, hogy fogyatékos! ugyan már!!!
2013. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Csak akkor, ha ún. gyengénlátó. Te nem vagy az.
2013. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
A szemüvegesség önmagában nem számít fogyatékosságnak. Miben akadályoz az, hogy csak szemüvegben látsz jól? Csak akkor számít, ha nem tudja jól korrigálni a látáshibát. Lásd gyengénlátás.
2013. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval amíg nem azért szar a szemem hogy betegség, hanem mondjuk örököltem, addig ezt semmibe nézik, még ha 7-8 dioptriás szemüveg kell is... Jól van. Köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 22. 04:58
 5/5 anonim válasza:

LOL! -6,5-os szemüvegem, kontaktlencsém van. Sport motorozok, diszkózok, úszok, kondi terembe járok. Az egész szemüvegem volt a maximum vékonyítással 40 ezer Forint. Páramentes, karcálló, tükröződésmentes, kutya@f&sza..

Ilyen alapon lehet +0,5 millió rokkant nyugdíjas.

2013. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!