Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek mennyi ideig elég egy...

Kinek mennyi ideig elég egy kontaktlencse ápolószer és hogyan használod?

Figyelt kérdés

2013. dec. 13. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

iwear 350(azt hiszem) ml-es több mint 4 hónapig elég

most renu van (360 ml), de még ki se bontottam, mert 2 hónapig most szemüveget hordtam és iwearből még van kb. 6 éjszakára való

2013. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
éjszakára rakom bele a lencséket, ahogyan kell, a tokot félig töltöm (nem pocsékolom), ha esetleg valami rátapad a lencsére és észreveszem, mielőtt betenném, illetve szúr, akkor kiveszem, és újra lemosom
2013. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

4 hónapig tényleg elég napi cserével?

miután kiveszed a szemedből nem öblögeted le picit?

2013. dec. 13. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:

igen

nem, csak belerakom a tiszta folyadékba, ott úgyis leázik, én úgy szoktam, hogy amikor berakom és esetleg nem ázott le, vagy rajta van valami, akkor lemosom, de nem szokott ebből probléma lenni

2013. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is simán elég 3.5 hónapig.

Eddig 380ML iWear Basic-em volt de mivel lencsét váltottam, ahhoz iWear Supreme+ -t kell használni, ami 25ML-el kevesebb. (vicces, hogy a drágábbikba van kevesebb)

Esténként szoktam csak berakni, leöblögetni a lencséket riktán szoktam. Kb 1/2 - 3/4-ig töltöm meg a tokot, mert tényleg feleselges tele tölteni. Sőt nem csak erre használom a folyadékot, hanem ha száraznak érzem a szemem, és nincs szemcseppem, akkor nyugodtan lehet a szem nedvesítésére használni. Előfordul az is, hogy egy nap 2x kerül bele a folyadékba, mert mondjuk reggel berakom, délután fáradtan hazaérek, szeretnék kicsit aludni lencse nélkül mielőtt elindulok máshova,berakom folyadékba, alszom, aztán visszarakom, és ugye este is berakom szóval akkor is bekerül. Mondjuk ilyen max 3-4x fordul elő, de nekem így is sokáig bírja a folyadék.

2013. dec. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!