Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Betartja...

Kontaktlencsések! Betartja vki azt, hogy a kontaktlencse egy nap (csak) 12 órát legyen a szemben?

Figyelt kérdés
2013. dec. 13. 21:52
 1/4 anonim válasza:
83%
Nincs ilyen! Az enyen sima nappali lencse es az ofotertben csinaltattam,annyit mondtak h akar aludni is lehet benne ha mondjuk satorozni vagy olyan helyre megyek ahol nem tudom kivenni vagy nem adottak a korulmenyek.Tehat maradhat akarmeddig!Amugy en altalaban reggel fel 8kor rakom be,este 9kor meg ki. pont. :) Mivel gyerekkel kelek es fekszem ezert ilyen pontosak az idopontok mindig.
2013. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
85%
Egyszer-egyszer nekem is becsúszik, hogy 12 óránál többet van bent a lencsém, de nem mindegy, hogy milyet használsz! Meg kell nézni, hogy mennyire engedi át az oxigént. Vannak a piacon gyalázatosan kicsi O2 áteresztésűek, ellenben ezek jóval olcsóbbak. Na mondjuk egy olyanban nem szívesen aludnék. Ha sokat van a szemedbe a lencse, azzal még az a baj, hogy ráragad a szemedre és alatta nem tud tisztulni. Szóval, ha valami kis szennyeződés véletlenül alatta van, akkor attól elfertőződhet a szemed!
2013. dec. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Igaza van a 2.-nak, nem mindegy milyen lencsét használsz. Van amivel csak 8-10 órát ajánlanak, van amire már a 12-14 órára is rábólintanak, és van olyan is amiben aludni is nyugodtan lehet. Nekem a 2. variációm van, általában 14 óráig van bent, de előfordul, hogy nap közben belaszom benne. Meg mondjuk ha tudod előre, hogy te ma buliba mész, és azt is tudod, hogy inni fogsz, és pont nem lesz kedved a lencsékkel sz*rakodni, akkor érdemes őket azelőtt berakni, mielőtt elindulnál a partyba, szóval nem reggel. (vagy ha reggel muszáj akkor legalább az este előtt 2-3 órát pihenhessen a szemed) Így tuti nem szárad ki is nem fog irritálni, nem leszel fáradt hamar.
2013. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez lencsénként változik, van akinek bent lehet, nekem nem. Én annyira nem tartom be, bár jó lenne, mert mondta már a doki, hogy oxigénhiányosnak tűnik a szemem (sok vörös ér)
2013. dec. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!