Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem látom sötétben a...

Miért nem látom sötétben a színeket?

Figyelt kérdés
pl a moziban, mondják hogy "nézd azt a piros pólós gyereket" és én nem tudom kiről van szó, mert egyszerűen nem látom hogy kin milyen színű ruha van. és ezt már sokszor tapasztaltam hogy nem látom a színeket sötétben. egyébként színtévesztő vagyok, ez amitt lehet? L/14
2009. nov. 24. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem látja, nem csak te.
2009. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát pedig de, mert akkor ők hogy látták a piros pólós gyereket, mindneki látta csak én nem..
2009. nov. 24. 19:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy farkasvakságod van?
2009. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12-es biológia. majd fogod tanulni. a csapok és a pálcikák különböző működése miatt van, ezért nem lát senki színeket sötétben.
2009. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem tudom, lehet:S és azzal lehet valamit kezdeni?
2009. nov. 24. 19:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet vele mit kezdeni, mivel ezt teljesen természetes... Lehet, hogy ők is csak rámondták, hogy piros pólós, közben meg hupilila volt.
2009. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A farkasvakságot az A-vitamin gyógyítja.(Biológiai tény, nem "vitaminboltos" maszlag. Ezt így zárójelbe csak azért írtam, mert vannak olyanok, akik mindenféle bajra vitaminokat ajánlanak, így már teljesen elcsépelt lett a "szedj rá vitamint"-kifejezés...)
2009. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
dee áá nem értetek meg :S én nem csak a teljes sötétségre gondoltam..hanem pl szürkületben is. meg most is ég a villany a szobámban (nem valami erős a fénye) és csomó dolgot így se nagyon látok hogy az most milyen színű..
2009. nov. 24. 19:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy a farkasvakság (=szürkületi vakság), az, hogy kevés fényben egyáltalán nem látsz. Sötétben színeket senki sem lát, mivel sötétben csak a pálcikák működnek, a csapok (melyekkel színeket látsz) nem. Szóval, nem valószínű, hogy farkasvakságod van, de egy kis A-vitamin nem árt.
2009. nov. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert színtévesztő vagy :) szerintem ez a megoldás kulcsa, ha nagyon aggaszt menj el szemészetre, ott kielégítő választ tudnak adni, plusz megvizsgálják a szemedet is, hogy amúgy minden rendben van-e :)
2009. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!