Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi történne, ha erősebb...

Mi történne, ha erősebb kontaktlencsét viselnék, mint amit kellene? Romlana tőle a szemem?

Figyelt kérdés

2 éve hordok lencsét, a legutóbbi vizsgálaton a kontaktológusnál -2-es lencsét ajánlottak, én ennek alapján rendeltem, de életlenül, homályosan láttam benne, gyenge volt nekem. Most szeretnék karácsonyra és szilveszterre színes lencséket, de 4 hetet kéne rá várnom, hogy megérkezzen, azonban -2,50-es raktáron van, és holnap akár érte is mehetnék.

Egy ideig -2,50-es lencsét hordtam, aztán -2,25-öst, a legutóbbi vizsgálaton jött ki ( 2 hónapja - az ezek szerint hibás -2-es)

Ha most megrendelném és egy negyeddel erősebb lenne, mint kéne az mennyire károsítaná a szemem?

Nekem nagyon fontos lenne, hogy megvehessem, de a látásomra is adok természetesen, ezért kérdezem itt.

Ti mit javasolnátok?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2013. dec. 15. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Baromi kellemetlen hordani, fáj tőle a szemed, a fejed, túl húzós a látásod, iszonyat rossz, és sajnos ráadásul rontja is a szemed, úgyhogy ne tedd inkább.
2013. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...

Az egyik szemészem -0,75 és -1,5ös szemüveget írt fel. Nem láttam eléggé élesen a próbakerettel, így elmentem egy másik optometristához. Ő azt mondta, hogy -3,5 és -4. Na így már van fogalmam az éleslátásról. :D Nem szeretem, hogy a szükségesnél is gyengébb szemüveget/lencsét írnak fel. Szerintem nem lesz gond, hogyha negyeddel nagyobb, de te tudod. Bár ezek szerint nekem 2,5dioptriával lett erősebb a szemüvegem, és nem fájt a szemem tőle egy percet sem :D

2013. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez azért elég durva műhiba, ha ennyivel gyengébbet írtak fel neked. Nem szokás. Esetleg a cilinderes szem miatt szokás 0,5-1 dioptriát tévedni, de ennyit nem.
2013. dec. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Lassan 3 éve használok kontaktlencsét. (-3 és -3,5-es) A múltkori vizsgálat előtt már éreztem, hogy nem jó a szememnek: fájt a fejem, könnyezett a szemem, és olyan érzésem volt, mintha folyamatosan bekancsalítanék; nagyon húzta a szemem.

Vizsgálatnál kiderült, hogy 0,25-öt romlott a szemem. Nekem már ennyi is feltűnt, és kellemetlen volt.(érdekes módon szemüveg használatakor fel sem tűnt)

Nekem nem biztos, hogy megérne ennyi kellemetlenséget egy más színű szilveszterkor. :)

2013. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tökéletesen kényelmes, úgy voltam vele, hogy egye-fene, megrendelem aztán kidobom ha nem jó, de végül jó lett, egyáltalán nem zavaró és semmi. Köszönöm a válaszokat! :)
2013. dec. 18. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!