Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Árpa, jégárpa kezelése?

Árpa, jégárpa kezelése?

Figyelt kérdés
Van egy kis dudor az alsó és fölső szemhéjam között. Sárgás színű, és kb. két hete ott van. Nem fáj és nem is viszket. Mi lehet? Ha valakinek volt már árpája,hogy nézett i?? Esetleg ha kell hozzá műtét,az hogy néz ki, nagyon fáj?
2013. dec. 28. 13:25
 1/1 nettaacs92 válasza:

Először is menj el szemészetre, ott mondanak biztosat. Azt hogy sima árpa, vagy jégárpa szintén ott tudod meg. Ha sima árpa kapsz szemcseppet esetleg kenőcsöt, amit tényleg használj, de otthon ne nagyon kezd el kezelgetni, max langyos vizes NEM KAMILLÁS! borogatás. Ettől vagy kifakad, vagy a szemcsepp/kenőcs megteszi jótékony hatását. Amúgy ez hasonló mint egy pattanás, csak ezt ne nyomogasd, mégiscsak a szemed.

A jégárpa egy külön story, az a sima árpa betokosodott fajtája, na az nem fakad ki, azt kell műteni. Nekem kiskoromban 2x is leszedték vmi csipesz szerű cuccal, helyi érzéstelenítéssel, amit a szemed mellé kapsz bőrbe. Na mikor felköltöztünk Pestre, a Heim Pálban a szemész főorvosnő agyfaszt kapott mikor ezt elmeséltük neki, ugyanis egy gyerek nem fogja mozdulatlanul tűrni, mégha nem is fáj csak kellemetlen mikor feszegetik a szemhéjad. Megsérül egy látóideg , valami...kész oda a szemed. Úgyhogy nekem a Heim Pálban már altatásban ment. Bementünk reggel, bent kellett volna aludnom előző este (nem evés-nem ivás miatt) , de anyu kibulizta h ne kelljen :D Szóval bementünk reggel, kaptam bátorságkoktélt, elvitt a műtősfiú, kaptam kézfejbe folyékony alvást, aztán már csak arra keltem hogy a fél fejem be van kötve. Meg infúzió is be van kötve, kaptam is bele két Algopirint, mert fájt a szemem. Este mehettem haza, egy hétig még jött a trutyi a szememből, szemcsepp, kenőcs utókezelés. Azóta nem volt, tehát felnőttkorban nem tudom hogy intézik, de sztem nem ilyen barbár módon mint anno kiskoromban.

Remélem tudtam segíteni. Azért szemészetre mindenképp menj el, kell a francnak egy felülfertőződés.

2014. jan. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!