Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan tudnám megelőzni a...

Hogyan tudnám megelőzni a jégárpa kialakulását?

Figyelt kérdés

2010 augusztusában jelentkezett először az egyik szememen. Egy-két hónapon belül a másik szememen is. 2010 decemberében megvolt mindkettő műtéti eltávolítása. 2011 márciusában újból jelentkezett egy, amit 2012 decemberében távolítottak el. Közben 2012 augusztusában ismét a másik szememen,amit február 25.-én fognak műtétileg eltávolítani.Hétfő (2013.02.11.) reggelre pedig megjelent sorrendben az ötödik jégárpám.

26 éves nő vagyok. Zsíros pattanásos arcbőröm volt/van. Megelőzésképpen a szemhéj alapos tisztítását ajánlották. Esetleg tudna-e valaki mondani még valamilyen tanácsot?


2013. febr. 14. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Előfordulás és okok


A szemhéj olajos váladékot termelő mirigyeiből a termelődött anyag a mirigyek kivezető csövein keresztül jut a szempillákra. Ha a kivezető csövet törmelék, gyulladásos anyag zárja el, jégárpa alakulhat ki. A mirigyek elzáródását okozhatja a szemhéjszél krónikus gyulladása. A szemhéj bepirosodik, megduzzad, finoman hámlik.


"Acne rosacea" (az arcbőr pórusainak eltömődésével, gyulladásos pattanások, csomócskák kialakulásával járó bőrbetegség) és a "Seborrheás dermatitis" (pikkelyesen hámló, a bőr kipirosodásával, gyulladásával járó, krónikus bőrbetegség) mellett jégárpa gyakrabban fordul elő. Itt leírják azt is, hogyan mosd meg a szemed, ha meg akarod előzni: [link]


Nem lehet, hogy ha egy bőrgyógyász kezelné az arcodat, akkor kisebb lenne rá az esély? Bocsi, ha már olvastad a fentieket.

2013. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az alapos tisztítás módja hasznos számomra, mivel eddig csak egyszerűen megmostam a szemem,nem fektettem hangsúlyt ilyen részletekre.

Szemorvosom ajánlotta a bőrgyógyászt,de nem mentem el,mivel feltételezem, hogy valamilyen antibiotikumos kezelést ajánlana,amit én nem szeretnék szedni illetve alkalmazni.Kozmetikusnál is csak néhány alkalommal voltam.Hormontablettákat eddig nem szedtem.

Nem tudom, hogy a cukorfogyasztás vajon kihatással lehet-e rá? Finomított cukorra gondolok. Sajnos elég sok cukrot meg tudok enni,ami ráadásul meg sem látszik rajtam. Lehet, hogy van valamilyen összefüggés e két dolog között?

2013. febr. 14. 23:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni, hogy mi van akkor, ha elhagyod a cukrot. Én pl. tudom magamtól, hogy az olajos magvaktól, legyen az dió vagy szotyi, másnapra teljesen begyullad az arcom és tiszta pattanás leszek, pedig én is már 25 vagyok. Én a helyedben bőrgyógyászhoz is elmennék, mert biztos tudna adni néhány tanácsot arra, hogy mit kezdj az arcoddal. A kozmetikus jó, hogy néha kigőzöli, de otthon is tudnod kell megfelelően tisztítani és a te bőrödnek nem biztos, hogy a drogériában kapható pattanástalanítók kellenek, inkább valamilyen gyulladáscsökkentős kence. Egyébként a patikat hormonprobléma is okozhatja ilyen korban, meg még kismillió más dolog is. Szóval én megmutatnám orvosnak.
2013. febr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!