Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rendelni szeretnék netről...

Rendelni szeretnék netről kontaktlencsét. Ez mekkora probléma?

Figyelt kérdés

A lencsés dobozomra görbületre az van írva, hogy 8.7, de mindenhol szinte csak 8.5-öst látok, átmérőnél csak 14mm-t, nekem viszont 14.5 kellene. Ekkorát nem vehetek és inkább menjek vissza az optikába és ott vegyem meg?

Köszi.



2014. jan. 8. 22:09
 1/2 anonim válasza:

Szia!


A kontaktlencsék esetében a görbületet és az átmérőt külön-külön nem érdemes vizsgálni, mindig a kettő kombinációját kell illeszteni. Nekem évekig Precision UV-m volt (görbület: 8.7, átmérő 14.4), beszüntették a gyártását, így kénytelen voltam váltani, most Proclear-t használok (görbület: 8.6, átmérő 14.2) ez is teljesen jól illeszkedik (optikussal mérettem be).


Én elvből nem veszem optikusnál, mert dupla áron adják, viszont bemérés nélkül kockázatos szerintem váltani. (És az hogy nem érzed, hogy szorít/tág/kevés oxigént enged át az nem azt jelenti, hogy hosszútávon is megfelelő.)


Én azt csinálnám a helyedben, hogy kinéznék pár típust internetes lencseáruházakban, visszamennék az optikushoz, megkérném, hogy mérje le a görbületet újra, és javasoljon a szemedhez kompatibilis görbület-átmérő kombinációkat. Majd rendeltetnék vele 1 próbalencsét a neten kinézettek közül valamelyikből, amiknek megfelelőek a paraméterei és ha beérkezik hozzá, beraktad, lemérte, hogy jól illeszkedik-e, akkor megköszönném a segítségét, kifizetném a kb 3e forintos vizsgálati díjat, és onnantól interneten rendelném.

2014. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Létezik 8,7-es, én is azt hordok.


[link]


Az átmérő nem olyan fontos, kevés embernek van olyan "nagy" szeme, hogy egy 14-14,2-es lencse leessen róla, még egészségesebb is olyat hordani ami nem takarja le a szemfehérje nagy részét.

Pl. a circle lencséket egyrészt ezért nem ajánlják, a sclera lencsék pedig egyenesen egészségtelenek.


Kérdezd meg a kontaktológusod.

Üzletben tényleg rablás lencsét venni, több mint duplaannyiba kerül, mintha neten vennéd. A folyadék is jóval drágább.

2014. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!