Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 éves vagyok már lassan...

14 éves vagyok már lassan 3éve kontaklencsét hordok. Nagyon rosszúl látok, szóval olyan -2. 00 -ás a szemem de szerintem megint romlott. A lézeres gyógymód helyett nincs valami más megoldás?!? Nem akarok vak lenni:DDD

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem leszel, nyugi. Huszonvalahány évesen meg szokott állni a romlás, és addig is lassul. Elég rosszindulatú rövidlátásod van, de megvakulni nem fogsz, ne félj. Ugyanúgy jártál, mint én: nekem a te korodban -3 dioptriám volt, most vagyok 28, és -5,25-nél tartok. Most már nem is igen romlik.


Addig is a szokásos tanácsok: a szemüveget hordani kell, de óránként 5-10 percre jó ha leveszed és kicsit nézelődsz nélküle, mert a szemüvegesek ritkán mozgatják ténylegesen a szemüket, hiszen pontosan az üvegen néznek keresztül, és azok az izmok ellustulnak nagyon. Emellé jó ha sok répát eszel, vagy mást, ami A vitamint tartalmaz, esetleg néha egy-egy Béres Szemerő (nem folyamatosan).

2014. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja bocs, nem figyeltem, kontaktlencsés vagy, a mozgatásra való javaslataim csak akkor érvényesek, ha a szemüveg van rajtad :)
2014. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a -2 még nem olyan nagy gond. Annyival én simán elvoltam anno. Nekem most -4,25ös a szemem, igaz már kicsit gyengének érzem, mert nem látok rendesen vele. Én szemüveget hordok, és a cilinder miatt nem engedhetem meg magamnak a lencsét. Így is alig jövök ki a pénzemből.

Ha hiányzik az a fél cilinder, akkor már nagyon zavaró tud lenni az egész.


Szóval szeritem a kontaktlencse nagyon jó megoldás, és és javaslom is emiatt. Szinte olyan, mintha benne sem lenne a szemedben.

A műtét pedig nem olcsó, meg ilyen korban nem vállalják még el sehol sem.

2014. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. Tudom hogy kenyelmes a kontaklencse enis szeretem;)
2014. jan. 17. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!