Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elég durván begyulladt a...

Bratilla kérdése:

Elég durván begyulladt a szemem, mit tegyek, hogy holnapra elmúljon?

Figyelt kérdés
A alsó szemhéjam eléggé beduzzadt, és nagyon fáj, már pislogásra is. Reggel muszáj iskolába mennem, mit csináljak?
2014. jan. 12. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Maximum kamillázd langyos kamillával,aztán holnap szemészet. Esetleg menj el az ügyeletre,ott tudnak írni szemcseppet. A Vizine és társai,amiket recept nélkül kapsz nem erre valók.
2014. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Árpának is hívják a szemhéj fájdalmát, gyulladását. Ha nem múlik el magától, akkor valószínű a bakteriális fertőzés, akkor antibiotikus szemcsepp kell.
2014. jan. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Holnap muszáj bemennem a suliba, sajnos nem tudok majd elmenni szemészetre. Tegnap és ma kamilláztam, de nem lett semmi eredménye.

Korábban kaptam egy kenőcsöt árpára, megpróálom majd azzal bekenni megint. De attól ugye nem fog kijönni semmi undormány a szememen?

2014. jan. 12. 18:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már volt itt árpa és az nem "fakadt" ki,akkor időnként újra és újra be fog gyulladni,amíg el nem távolítják tokkal együtt. Az erre való kenőcstől valószínűleg nem lesz bajod,de érdemes lenn a végleges megoldáson gondolkodnod. Ha kamillázod, a kamilla meleg,de ne forró legyen és néhány percig hagyd rajta,néha ettől is ki tud fakadni az árpa.
2014. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fúj, és azt hogy távolítanák el?

Eddig mindig csak fájt, meg begyulladt a szemhéjam, de nem látszódott soha semmi. Most sem akarom, hogy bármi látszódjon nagyon rosszkor jött elő. Most újra bekamilláztam, kicsit később bekenem azzal a kenőccsel, hátha.

2014. jan. 12. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!