Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Már majdnem 9éve van szemüvege...

Már majdnem 9éve van szemüvegem, -5-6osak kaphatok erre kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és csak úgy mennék csak el szemészhez hogy már biztosan kapok k.lencsét mert nem akarok erősebb szemüveget.

2014. jan. 13. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Kaphatsz persze kontaktlencsét. Meg kell tanulnod a kezelését és a ki- be tevést.
2014. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csak ugy van valami korhatár.....meg valamikor aztmondja a szemész hogy még ne
2014. jan. 16. 20:24
 3/5 anonim válasza:
16 éves kort szoktak általában mondani, h az alatt v nem ajánlják v egyéni elbírálás alapján adnak. Ha beállt a szemed (ami esetedben még jó tíz évig változhat), sztem nem lehet gond. Ha az is kérdés, h -5-6-ra adnak-e, akkor: persze, én is -5,75/-6,25-ös szemekre hordok -5,25/-5,75-ös lencséket (elég a gyengébb)
2014. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nincs korhatár, gyakorlatilag meg a dokitól függ hogy neked épp ad-e. Ha nem akar, mondjuk akkor mondhatod hogy sportolsz, akármit, és emiatt nem jó a szemüveg. Nekem már 9 évesen is volt lencsém mivel versenyeken nem lehettem szemüvegben, de látni mégiscsak kellett.

Amúgy érdemesebb optikába menni vizsgálatra, mint szemészhez.

A dioptria nem akadály, abból van bőven mindenféle.

2014. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2014. jan. 24. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!