Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Két különböző erősségű szemüve...

Két különböző erősségű szemüvegem van. Használhatom mind a kettőt, vagy csak az egyiket?

Figyelt kérdés
Először -0,75-ös szemüveget kaptam, ami fényre besötétedik, majd másodszorra 1,5-öset. Iskolában az erősebbet használom, mivel távol van a tábla, de lakásban a másik is elég ahhoz, hogy jól lássak mindent. Ennek ellenére csak egy fajta dioptriájút használjak, vagy nem baj ha felváltva használom őket? Az lehet, hogy esetleg a más fajta fókuszálás miatt a szemem elfáradhat és emiatt tovább romolhat?

2014. jan. 17. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobb ha csak azt használod, amit utoljára kaptál.
2014. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a lakásban elegendő a -0,75 dioptria is, akkor nem feltétlen szükséges az erősebb...Ha a monitor elé ül, főleg több órára, akkor mindenképp a gyengébb dioptriát javasolnám...
2014. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetnél egy szemészt, de szerintem nem lesz baj abból, ha felváltva használod. Nekem is kettő van, egy negyed dioptria különbséggel, mert egyszerre nem akartak túl sokat emelni. Így, ha épp messzire kell látnom, például csak hátsó helyet kapok valahol, előveszem az erősebbet. A szemész kifejezetten javasolta ezt a használatot, tehát hogy alapból használjam a gyengébbet, ha kell, akkor az erősebbet, és egy idő után áttérthetek teljesen az erősebbre.


Másrészt édesanyámnak is két mínuszos szemüvege van: távolra nézéshez egy nagyon mínuszos, olvasáshoz egy kicsit mínuszos. Gyakran az olvasószemüvegét használja a lakáson belül.

2014. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zaly válasza:
Értelem szerűen ha nem muszáj ne is használj szemüveget , de ha muszáj, akkor a gyengébbet , ezt a vidót fűzöm hozzá: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=uu..
2014. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!