Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszat tesz -e, ha a lyukacso...

Rosszat tesz -e, ha a lyukacsos (pinhole) szemüvegben lámpafényben vagyok? Mert ugye ezzel elsötétítem a szemem és kitágul a pupilla, így több fény megy be. Mennyire rossz ez? (bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

Lehet hülyeséget írtam amúgy, de azért remélem értitek mire gondolok :)


Köszönöm a válaszokat előre is!



2014. jan. 21. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha látsz vele lámpafénynél, akkor szerintem ártani nem árt, tudtommal valakik ezt használják szemgyógyítás céljából, bár utóbbi lehet csak ámítás. A lényege az, hogy a dioptriás korrigáció helyett te inkább likvidálod a szemedbe jutó azon fény részét, ami hibásan vetítődne a retinádra, így sötétebben, de cserébe élesebben látsz.
2014. jan. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát azt nem tudom -e, hogy ámítás, de azt mondják, hogy jó, mert ezzel tornáztatod a szemed (mert ugye pontról pontra ugrál még ha nem is vesszük észre), és az jót tesz neki. Mindegy, azért szeretem használni este TV-zéskor, mert a sötétben ahogy erősen világít a képernyő rossz, de ezzel kellemes!

Köszi mégegyszer! :)

2014. jan. 24. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!