Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemmütétet lehet...

Lézeres szemmütétet lehet csinálj 3,75 4,5 szemnél? 16/f

Figyelt kérdés
Már 5 éve folyamatosan romlik a szemem és már 4 éve van szeművegem de sajnos még mindig romlik. Egy olyan emberel szeretnek beszélni aki engem tud tájékoztatni a mútétröl. Hogy vannak hátrányai-e? És hogy hányéves kortól lehet? Lehet e műtetni vagy nem tudom mit kéne csinálni már mindenapi problémám anyira magamalat vagyok már,nem,látom a végét.:((((
2014. jan. 23. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A lézeres szemműtétet csak akkor végzik el, ha már megállt a magasságbeli növekedés, azaz nem változik már a csontrendszer, így a szemüreg nagysága sem.

Nem a dioptria nagysága határozza meg igazán a műtétet.

Ahol tervezed majd a műtétet ott vizsgál meg az orvos, hogy alkalmas vagy-e a műtétre, az ő szakvéleménye számít.

Ennyit tudok róla.

2014. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet könnyű, mert biztosan nagyon elkeseredtél... A beavatkozáshoz még elég fiatal vagy, és ahogy az előttem szóló is írta, várni kell. De addig is van remény, esetleg ha kipróbálnád a kontaktlencsét, lehet hogy az sokat segítene az elkeseredéseden, és több önbizalmad lenne. Azon kívül gyakorta kellene menned ellenőrzésre, és így legalább nyomon tudják követni, hogy valóban változott-e a szemed. Bár a kontaktlencse nem filléres megoldás, de lelkileg esetleg segíthet abban, hogy jobban elfogadd a szemed hibáját, magadat...
2014. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!