Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 13/L vagyok és homályosan...

13/L vagyok és homályosan látok távolra. Voltam szemésznél és mind a két szememre 0.75ös diopriájú szemüveglencse kell. Mivel még fiatal vagyok lehetséges az hogyha sok gyümölcsöt és zöldséget eszek akkor 4 év múlva nem kell szemüveg?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A látás nem javul a kajától.
2014. jan. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Nem akarlak elkeseríteni,de a "közellátást" ne lehet étkezéssel gyógyítani. Ettől függetlenül egyél sok gyümölcsöt, répát, sütőtököt,amiben sok A vitamin van,ezek segítik szem egészségét,de ettől a szemüveget nem fogod tudni letenni.
2014. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy szemtréner szemüveget, és azzal edzed a szemedet. 4 év alatt igen sokat tud javulni vele.

[link]

Abban nézzél televíziót, meg ha jól esik akkor hordjad az előírásnak megfelelően.

2014. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet!

Sőt szerintem még romlani fog a szemed.

Nekem úgy magyarázta a szemész, hogy amíg növekszel, addig növekedhet a szemgolyód, és a fénytörési hiba is nagyobb lesz.

Vagy valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan.


Na, de a lényeg: akármit eszel, nem fog megjavulni a szemed.

Sajnos!

2014. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fog javulni, sőt huszonvalahány éves korodig még fokozatosan romolhat. Ettől függetlenül természetesen egyél sok gyümölcsöt és zöldséget, az nem árthat :)
2014. jan. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak romlani fog. Igaz, hallottam már olyanról, akinek megjavult a szeme, de ez ritka.
2017. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fodor István Ferenc ***** válasza:
A kajától nem, de a korodtól majd javulhat. Nekem pl. a nagyapám volt úgy, hogy korábban szemüveget hordott, később meg nem. Ezt úgy magyarázták, hogy a szemgolyó eldeformálódásától keletkezik a rosszul látás - nem oda esik a fókusz, ahová kellene, - viszont, ha valakinek már korán, vagy születésekor van ilyen problémája, akkor előfordul, hogy a golyó deformálódása után kerül a jól látáshoz szükséges helyére a kialakított kép.
2017. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!