Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet olyan hogy valaki nem...

EagleHUN kérdése:

Lehet olyan hogy valaki nem látja a 3D-t (Moziban 3D-s szemüveggel sem. )? Ha van ilyen hogyan tudja orvos, vagy én letesztelni?

Figyelt kérdés

Barátnőm állítása szerint semmi különöset nem látott a Mozifilmen (Hobbi:Smaug p... 3D), sima filmként látta. Korábban nem nézett még 3D-s filmet.

Azt kell tudni hogy kétpetéjű ikerszülésben született és utána mindkettőjüknél a jobb szemet műteni kellett. Viszont a műtött szem le volt takarva, így a bal szemük lett rosszabb az erőltetéstől.

Állítása szerint a munkaalkalmassági/szemészeti vizsgálatokon használt pöttyös könyv olvasásán átmegy.



2014. febr. 2. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan "felemás" vagyok, szóval látom is a 3D-t, de csak ha nagyon erőltetem a szemem. Emiatt nagyon fárasztó számomra, inkább sima filmet nézek.

Orvos biztos tudja vizsgálni, vagy mondani róla valamit. Elvileg mindenkinek tudni kéne látni a 3D-t. A valóságban meg sokan nem látják, olyanok sem, akiknek jó a szemük.

2014. febr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, hogy valakinek nincs térlátása, de nem tudom, hogyan vizsgálják.
2014. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Én nem vagyok orvos, de a 3D filmeket ha valaki nem látja 3D-nek, akkor ugyanazt kéne látni amit te is látsz ha leveszed a szemüveget. Nem hiszem hogy ilyen létezik, mivel ugye a 3 különböző színű rész a szemüveg segítségével összemosódik 3D-s látvánnyá. És ha valaki nem látja a színeket, és nem olvadnak 3D-s látvánnyá, akkor ugyanazt látja amit bárki más szemüveg nélkül, egy nagy pacát. Így én nem tudom elképzelni hogy valaki 3D helyett simán látja a filmet. Szerintem ez nem lehetséges. Vagy működik nála a 3D, vagy nem, de hogy olyat lásson ami nincs, azt nem tudom elképzelni.
2014. febr. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm nem látja a 3D-t, mert az egyik szemére nem lát. Nem mosódik össze a kép, nincs két kép eltolva egymáson, de nem látja 3D-nek, amúgy pedig az életben lát térben, alkalmazkodott az agya hozzá.

A 3D észleléséhez szükség van két közel azonos szemre. Lehet, hogy a bal szeme annyival rosszabb, hogy az agya nem képes a 3D-t rendesen összerakni.

2014. febr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt többet lehet olvasni róla:

[link]



Forrás:

[link]

Idézet onnan :

"3D térélmény és annak hiánya


Amióta a 3D moziélmény töretlenül hódít, egyre többször találkozom olyan pácienssel, akinél a vizsgálat során kiderül a sztereolátás zavara vagy hiánya, esetleg erről nem is tudott korábban, és csak rákérdezésre említi, hogy tulajdonképpen a 3D moziból csalódottan távozott . Alapvetően gyermekszemészeti témakörben már írtam a "betegség" hátteréről, de gyorsan áttekintem. Tekintettel arra, hogy mostanában a televíziók fejlesztése is a 3D irányába halad, csak javasolni tudom, hogy mielőtt beruház egy ilyen csúcstechnológiára, tesztelje, vizsgáltassa ki szemeit, hogy egyáltalán megvan-e a képessége a sztereokép értékelésére.


A sztereovakság viszonylag gyakori, az emberek kb 10-15%-nak van olyan panasza, amely a kétszemes együttlátás (binokuláris látás) hiányára vagy zavarára vezethető vissza, vagyis körülbelül minden tízedik ember nem rendelkezik tökéletes mélylátással."

2014. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Ilyen: Lang teszt, Worth teszt, vajon van online végezhető is? (Kerestem de nem találtam, csak leírják hogy működik.)

Mondjuk szerintem a párom beszél a háziorvossal hogy vizsgálják meg.

2014. febr. 5. 11:22
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló: Jó rég nem járhattál már moziban! Már rég nem a bontott színes technikát használják! Ma már polarizált szűrős szemüveget használnak. Így ha valaki nem veszi föl akkor normál filmként látja a képet! (Max egy kicsit homályosabban, mint szemüveggel.)

Idézlek: "ugye a 3 különböző színű rész a szemüveg segítségével összemosódik 3D-s látvánnyá. És ha valaki nem látja a színeket, és nem olvadnak 3D-s látvánnyá, akkor ugyanazt látja amit bárki más szemüveg nélkül, egy nagy pacát."

2014. febr. 5. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!