Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátást nagyon rontja, ha...

Rövidlátást nagyon rontja, ha nem hordom mindig a szemüveget?

Figyelt kérdés

Olyan munkám van, amihez közelre nézek folyamatosan, de nem olvasás, monitor (fodrász vagyok). Évek óta nem voltam szemésznél, nemrég derült ki, hogy mindkét szemem -0.5ös. Nekem nem tűnt fel eddig, hogy bármi gond lenne, a fejem sem szokott fájni.

Nagyon romlana a zemem, ha csak tv-hez használnám, meg ha rossz a fény (reggel és este) utcán közlekedéshez?


2014. febr. 11. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:

lehet balga vagyok, de én általában hasonlóképp használom. vezetés közben vettem észre tavaly előtt hogy nem látom rendesen a táblákat, az előttem haladó rendszámát nem tudtam elolvasni.


az egyik -0.25, a másik -0.5


ahogyan én hordom: vezetés közben városban (autópályán nem kell tájékozódni, a sáv csíkját azért még látom :)

bármikor az utcán, bulizni is szemcsiben megyek, nagyobb biztonságban érzem magam ha látok messzire, tudom hogy mi történik körülöttem.


tv-m nincs, ellenben laptopot, monitort gyakran bámulok, viszont ahhoz nem használok szemüveget, mert azt vettem észre hogy akkor csak jobban lustul a szem, és rohamosabban romlik ha mindenhez mankót adok neki.


majd kitapasztalod hogy mikor kell használnod. azt javaslom hogy utcán mindig hordd.

2014. febr. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!