Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet már egy 11 évesnek...

Lehet már egy 11 évesnek kontaktlencsét venni? Kézilabda miatt.

Figyelt kérdés
Azért szeretnék kontaktlencsét, mert szemüveggel nem annyira biztonságos kézilabdázni. -2.50-es a szemem.

2014. febr. 12. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze.
2014. febr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet, megmondod miért kell és ha alkalmas vagy a viselésére, betartod a higiéniás szabályokat akkor adnak neked is.
2014. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, de nem javaslom mindennapi viseletre senkinek sem. Én úgy használom, hogy minden második nap kontaktlencse, a köztes időben, és otthon pedig szemüveg.

Amúgy sok ismerősöm hord lencsét, és a pluszosokat nehezebben lehet elviselni, mint a minuszosokat. De látom, hogy neked minuszos van, úgyhogy ez nem gond.


Ha csak sportolásra szeretnéd, akkor vegyetek inkább napit, ha gyakran használnád, akkor pedig havit, de ne használd csak akkor, amikor edzés van.

2014. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondoltam, h csak edzésre.
2014. febr. 14. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 11 évesen lett, de lovaglás miatt..:)

Ahova én járok, ott kiadták a kontaktlencsét már a 8 éves balettosnak is, de valahol még a 16 évesnek is alig akarják..:D Korhoz nem köthető a viselés pedig, csak ha vmit rosszul csinálsz, nem cserélsz mindennap löttyöt, meg nem tiszta kézzel rakod be, akkor meg is vakulhatsz...De ha mindent rendesen csinálsz, semmi baj nem lesz...:))

2014. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!