Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 12 évesen lehet kontaktlencsét...

12 évesen lehet kontaktlencsét hordani?

Figyelt kérdés
Szemüveget hordok de nem áll jól nekem meg fojton leesik meg leesik tesiórán, amugy tesiórán lehet hordani a kontaktlencsét?
2014. febr. 27. 17:41
 1/9 anonim válasza:

nekem 7 év szemüveghordás után lett elegem a folytonos tisztogatásból, vigyázatosságból úgyhogy felvetettem szüleimnek a lencsét elvittek az optikushoz ahova szoktuk vinni a szemüvegemet csináltatni és lehet csak az orvos miatt, de azt mondta 14 év alatt nem ad lencsét. Tesiórán még nem próbáltam mert még itthon szokatom magamat de ahogy néztem nem esne ki foci közben sem, maximum elmozdul de ha körbeforgatod a szemed néhányszor vissza is áll.

El kell menni egy optikushoz és megnézetni.

2014. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Végre egy értelmes nem bunkó válasz

:)

2014. febr. 28. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem 12 éves koromban lett...:) Tesire simán vedd le a szemüveget...:D

Amúgy nem minden optikába adják ki a kontaktlencsét, gyerekszemész 100% hogy nem fogja...:) De ez az egész dolog nem kortól függ, (ismerek olyat is, akinek már 8 évesen is volt) csak ha nem tartassz be minden "szabályt" vele kapcsolatban, akár meg is vakulhatsz.

2014. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia.Ez a kor még túl korai,nőnek még a szemeid,amihez kell az oxigén és hiába jól átszellőznek a mostani lencsék,akkor se elég nekik ennyi.15 éves kortól ajánlott.
2014. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
utolsó válaszadó igaz tudod hogy a szem nem nő?
2014. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Már lesz lencsém.
2014. márc. 4. 23:00
 7/9 anonim ***** válasza:
*akkor fejlődik,nekem ezt a doki mondta.
2014. márc. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

egy kicsit utánaolvasgattam és van aki azt mondja nő, van aki azt mondja ugyanakkora marad.

Nekünk még anno biológián azt tanították hogy nem nő, ezért bocsánat ha ok nélkül javítottalak.

2014. márc. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ok nélkül javítottál ki,alkalmaztad a meglévő tudásodat.:) Kedves kérdező még annyit,hogy a kontaktlencsét nyugodtan hordhatod tesin is.(nekem mindig is ez volt a gond,szemüveg nélkül alig látok)Viszont a te korodban tényleg csak minimális ideig hord!Ezt értsd úgy,hogy hétvégente nem,suli után se.
2014. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!