Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kérésem az lenne, hogy születé...

Kérésem az lenne, hogy születésem óta a jobb szememmel csak részlegesen látok. Kiskoromban a jó szemem le volt ragasztva, hogy "beinduljon" a látás a rossz szememnél, de ez nem történt meg. Mi ennek a betegségnek a neve? Ill. gyógyítható?

Figyelt kérdés

2014. márc. 3. 18:28
 1/2 Tardief válasza:

Szia!

Tompalátás a neve.

Csak gyerekkorban gyógyítható az általad említett módon.

Én 18 éves vagyok szintén ezzel élek, de ez így is marad. Ilyen korban már nem lehet vele mit kezdeni.

Viszont orvoshoz nézz be mindeképpen. Máár csak azért is mert nem járt sok sikerre a próbálkozásod akkor lehet nem is ez a gond.

A szem egészsége nagyon fontos! Menj biztosra és nézz el egy szemészhez.

2014. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!Én is együtt élek ezzel.1/2 évente járok dogihoz kontrollra.Szemüveg,szemcsepp.Nekem ez a tapaszos módszer annyit segített,hogy ha valami történne a jobb szememmel(az is -4,75ös),akkor lenne egy mentőövem.Amúgy van ilyen lézeres szemműtét,nekem azt említette már a doktornőm,csak én ahhoz még fiatal vagyok.

Egy 15 éves,szemüveggel kelő-fekvő leány.

2014. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!