Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Használt már valaki szemtréner...

Használt már valaki szemtrénert? (lyukacsos szemüveg)

Figyelt kérdés
Láttam a napokban egy reklámot,hogy egy bizomyos szemtréner hordása által akár 3-4 dioptriát is javulhat a szem.Én 3-3,5 minuszos szemüveget hordok.Valakinek vannak tapasztalatai,vagy igaz-e hogy használ?Van akinek javult tőle a látása?

2014. febr. 22. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Helló! Nagyon régóta vannak ezek a piacon. Ha igaz lenne, hogy használ, már nem lenne szemüveges ember.


Azt használják ki, hogy a lyukakon keresztül tényleg élesebben látod a világot: ez ugyanaz a jelenség, mint amikor hunyorogsz (akkor is élesebben látsz, a kisebb területen bejutó fény miatt).

Így persze meggyőző annak, aki nem gondol utána.


Bajod nem lesz tőle, ha kipróbálod, csak annyi, hogy kivettek egy kis pénzt a zsebedből. Én inkább kontaktlencsére vagy lézeres szemműtétre gyűjtenék, ha nagyon zavar a szemüveg.

2014. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem.Én is kételkedem benne ,hogy valóban segít-e.Azt írja,hogy a lyukakon keresztül nézve erőlködik a szem (vagy valami ilyesmi),és ezáltal javulhat...talán azért nem próbálta már minden szemüveges,mert időigényes,ugyanis első nap 10-15 percig kell viselni,utána naponta 5 perccel kell növelni ezt.
2014. febr. 22. 22:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb. 10 éve próbáltam egy olyat amin egy állítható lyuk volt. Begyulladt tőle a szemem, pedig a leírás szerint használtam. Hat éve lézeres szemműtétem volt, PRK, azóta teljesen jól látok.
2014. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dr.Jekyll válasza:
100%

Nem értek egyet azokkal, akik szerint ez csak lehúzás meg átverés, inkább tisztáznám, hogy mire is jó.


Húsz éve használok ilyet. Először a tárcsást, most már a lyukacsost. Az egyik szemem gyerekkoromban gyengült, ezt 2006-ban lézeres műtéttel kijavíttattam, de most, negyven körül már érzem, hogy lassan, de gyengül a látásom. A szemtréner tapasztalatom szerint arra jó, hogy lassítsa a látásromlást, és kondiban tartsa a szemet; javítani, legalábbis lényegesen javítani szerintem nem fogja. Ugyanakkor egészségesebb a viselése olyan szempontból, hogy míg a valódi szemüveg mankót ad a szemnek, ezzel átvállalva az izmok feladatát, addig ez megdolgoztatja az izmokat. Vagyis azoknak ajánlom, akiknek még jó a szemük, de a jövőre gondolva szeretnénk erősíteni, ill. azoknak, akik hozzám hasonlóan átestek egy szemműtéten, de idővel nekik is újra romlani fog a látásuk 40 felett.


Én filmnézésnél, olvasásnál, írásnál, ill. amikor lehet, használom, de ez mindig az ottani fény függvénye, ugyanis érthető módon kevesebb fényt enged a szembe egy ilyen. Az tény, hogy elsőre nagyon fura a viselése, szokni kell, de egy-két hét alatt megszokható.


Nem bánom, hogy vettem ilyet, mert ahogy írtam, "szinten tartáshoz" nem utolsó. Viszont aki valóban látásjavulást akar elérni, az inkább menjen el műtétre, és később kezdjen ilyet használni, vagy ha fél, használjon kontaktlencsét.


Egyébként ha már látás, felhívnám még egy dologra a figyelmet. A munkahelyek, sőt lakások nagy része hihetetlenül alulvilágított. Egyrészt egy csomó körte vagy világítótest gyengébb a kelleténél, másrészt az emberek egy része arra sem figyel, hogy pl. egy nagy nappalira egy lámpa nem elég, pláne ha rossz helyen van. Márpedig a szemerőltetés nemcsak annak köszönhető, hogy az ember szeme a korral gyengül. Gyerekkoromban az én szemem is azért romlott el, mert odahaza kevés lámpa volt, ráadásul én is szerettem zseblámpával olvasni (de ez utóbbi már a saját hülyeségem). Szóval azt javaslom, nézzetek szét otthon, ellenőrizzétek a körték teljesítményét, és ha a lámpa engedi (mert mindegyik foglalatán van wattban megadott korlátozás), esetleg vegyetek bele erősebb körtét, vagy takarékosat, de fényében erősebbet.


Némelyik ilyen topikban előkerült a Bates-módszer. Én kamaszkoromban kipróbáltam, de azt hiszem, nem teljesen fogtam fel akkor a lényegét, és nem igazán használt. Az viszont mostanra eljutott az agyamig, hogy mennyi minden befolyásolja a látásunkat. Ha ezekre figyelünk, akkor máris jobban láthatunk, ha nem is tökéletesen. Ilyen dolgok:

- ügyelj a nyakizmaidra, pihentesd, tornáztasd őket, különösen, ha egész nap ülsz egy gép előtt, ill. rendes párnát használj éjszakánként, hogy a nyakad és a vállad el tudjon lazulni (én csak pár éve találtam meg az ideálisat, azóta jobban alszom, és ez is fontos)

- ügyelj arra, hogy kellően megvilágított helyen tevékenykedj (lásd feljebb)

- a szemedet is mozgasd át időnként, amikor pihenőt tartasz munka közben, ill. pihentesd

- ha pl. filmet nézel este, akkor a helyiségben gyújts meg egy hangulatvilágítást biztosító lámpát; a szemednek sokkal kellemesebb, ha nem egyetlen fényes monitorba bámulsz bele a sötétben

- közérzet; minél jobban érzed magad a bőrödben, annál jobban látsz; még a szemműtét előtti időszakban magamon tapasztaltam, hogy amikor tényleg jól éreztem magam, lényegesen jobban láttam távolra

2020. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én használok kb 3 hete. Mindkét szemem -4,5-es.

Saját tapasztalatok:

-12 évesen lettem szemüveges, és onnantól félévente kellett járnom szemészhez. Majdnem minden félév után az jött ki, hogy rosszabb a szemem megint, és újabb, és újabb erősebb lencse kell.

-Jelenleg 23 éves vagyok, de 5 éve nem voltam szemésznél. Nemrég kellett mennem, mert életemben először begyulladt a szemem(jóval a szemtréner megléte előtt. Miután meggyògyult rá több hetet vártam, hogy biztonsággal hordhassam). Ott nézte a szemész a szememet és 4 év alatt mindössze egy picit romlott a bal szemem, de mivel a kettővel együtt jól látok, így nem kell másik szemüveg. Amúgy sem váltanék.

-Mikor a Bates módszert alkalmaztam, akkor éreztem hogy jobban látok, de sajna abba kellett hagynom, mert megfájdult tőle a szemem. A tréner szemüveg a Bates mòdszeren alapul. Újra fogom azt is kezdeni, csak majd azt a sort hagyom ki, amitől fájt a szemem mindig.

-Jelenleg a tréner szemüvegben írok, és az arcomtòl a telefon minimum 40 centire van. Ha nem lenne rajtam semmi, akkor kb 10 centire kéne tennem. Ezzel a szemüveggel szinte tökéletesen látok.

Célom, hogy minimum 80%-ban kiváltsa a rendes szemüvegemet, majd jobbuljon tőle a szemem. Én már pl sötétben már jobban látok, és ebben biztos vagyok. Ezelőtt kb semmit nem láttam sötétben, sem szemuvegben sem anélkül. De már ma hajnalban vezetés közben is ezt fedeztem fel.

Sőt tréner szemüvegben jobban látok sötétben, mint rendes szemüvegben.

Ja, és emellett a rendes szemüveg viselését is elkezdtem "letenni", már napi 1-1,5 órát nem hordom, és nem fáj a fejem/szemem.

Ha ilyesmit vesztek, akkor minőségit vegyetek! Minőségi szemüvegen előre megvan határozva a pontok mérete, távolsága, stb. Te, mint laikus nem tudod úgysem megfelelően beállítani!

a válasz, pedig arra a kérdésre, hogy ,,De akkor miért nem ezt írja fel az orvos szemüveg helyett???????", pedig az, hogy mert a hagyományos szemüveg milliószor több bevételt hoz, mint ez. Mert ezt fel kellene írni egyszer, meggyògyulna az emberek 80%-nak a szeme még kezdeti stádiumban, aztán ennyi. Sokkal több profit van abban, hogy félévente írkálják az erősebb lencsét.

jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!